Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Przemyślu

Ośmiu obywateli Ukrainy trafiło do szpitali w wyniku zderzenia busa z naczepą ciężarówki w sobotę w nocy na drodze krajowej nr 28 w Hurku pod Przemyślem. 

Do wypadku doszło o godz. 1:10. Jak wstępnie ustalili policjanci, 34-letni kierowca busa marki Mercedes jechał lewym pasem w kierunku przejścia granicznego w Medyce.

– Omijał stojące na poboczu i częściowo na prawym pasie pojazdy. Kierowca busa stracił panowanie nad kierownicą, najechał na lewe naroże naczepy ciężarówki, stojącej do odprawy na przejściu w Medyce – mówi mł. asp. Joanna Golisz z przemyskiej policji. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Przemyślu

W wyniku zderzenia pojazdów, rannych zostało 8 obywateli Ukrainy w wieku od 17 do 62 lat, którzy jechali busem z Wrocławia. To siedem kobiet i 17-latek. Busem jechało 9 osób. Kierowcy, na szczęście, nic się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Poszkodowanych przewieziono na badania do szpitali w Przeworsku, Jarosławiu i Przemyślu – dodaje rzecznik Golisz. 

Policjanci zatrzymali kierowcę busa. W sobotę trwają czynności z jego udziałem. Po wypadku droga krajowa nr 28 przez wiele godzin była zablokowana. Utrudnienia zakończyły się o godz. 5:00 rano. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Przemyślu

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama