Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w Markowej w powiecie łańcuckim. W nocy z soboty na niedzielę młody kierowca wjechał z impetem w znajdujący się przy drodze budynek.
Na skutek zderzenia do szpitala trafiło dwóch 19-latków.
Dramatyczne sceny na łuku drogi
Do zdarzenia doszło w nocy z 28 lutego na 1 marca, około godziny 1:40, na drodze powiatowej od strony Albigowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letni mieszkaniec gminy Łańcut, jadący Audi TT, na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem.
– Samochód zjechał z jezdni i uderzył w wiatę przystanku autobusowego, a następnie w budynek piekarni – relacjonuje podkomisarz Wojciech Gruca, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.
Poważne uszkodzenia
Tor jazdy wskazuje, że pojazd wypadł z drogi z dużą energią. Nie było to lekkie otarcie, lecz gwałtowne, niekontrolowane zderzenie. Zdjęcia z miejsca zdarzenia pokazują poważnie uszkodzony przód Audi.
Karoseria jest zgnieciona, elementy konstrukcyjne zdeformowane, a fragmenty pojazdu leżą rozrzucone wokół budynku, w który uderzyło Audi. Ściana piekarni została naruszona, a wiata przystankowa zniszczona od strony uderzenia. Skala zniszczeń jednoznacznie wskazuje, że moment kolizji musiał być niezwykle gwałtowny.
Dwóch 19-latków w szpitalu
Powyższe informacje można było wywnioskować na podstawie analizy zdjęć, które opublikowali w mediach społecznościowych interweniujący na miejscu druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Markowej. Wieści dotyczące kierowcy i pasażera, przynosi już łańcucka policja.
– Obaj mężczyźni trafili do szpitala. W chwili zdarzenia byli trzeźwi – przekazuje podkom. Gruca. Jak dodaje, na miejscu wypadku policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację, która będzie niezbędna do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.
Kluczowe będzie ustalenie, co dokładnie doprowadziło do utraty panowania nad samochodem na łuku drogi. Zazwyczaj w takich sytuacjach najbardziej istotna mogła być prędkość, z jaką młody kierowca pokonywał zakręt. Skala zniszczeń pokazuje jednak, że ten wypadek mógł zakończyć się znacznie tragiczniej.
Czytaj więcej:
Otwarcie żłobka w Rzeszowie przesunięte. Rodzice oburzeni, ratusz mówi o frekwencji
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Ponad 20 kg narkotyków z Czech nie trafi na czarny rynek. Mieszkańcy Podkarpacia aresztowani [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/narkotyki-podkarpacie-policja1-1-218x150.jpg)




![Nocny pożar strawił drewniany dom. Na miejscu ponad 40 strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-czudec1-218x150.jpg)
![Spłonęła galeria sztuki pod Rzeszowem. W sobotę miało się tam odbyć ostatnie spotkanie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-tyczyn-galeria-kmpsprzeszow-218x150.jpg)


![Podkarpacie w ogniu. Ponad 200 pożarów w jeden weekend, strażacy biją na alarm [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-traw-tarnawiec-rzuchow-218x150.jpg)





![Rusza budowa aquaparku w Stalowej Woli. Milionowa inwestycja podzieli mieszkańców? [WIDEO, WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/aquapark-stalowa-wola-umowa-218x150.jpg)
![Umowa na modernizację ul. Robotniczej w Rzeszowie podpisana. Co się tam zmieni? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/robotnicza-rzeszow-2026-5-218x150.jpg)
















![Sensacyjne odkrycie w muzeum, interweniowali saperzy. Wojenny arsenał pod kamienicą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/muzeum-rzemiosla-krosno-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)









![Ponad 20 kg narkotyków z Czech nie trafi na czarny rynek. Mieszkańcy Podkarpacia aresztowani [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/narkotyki-podkarpacie-policja1-1-100x70.jpg)


![Rusza budowa aquaparku w Stalowej Woli. Milionowa inwestycja podzieli mieszkańców? [WIDEO, WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/aquapark-stalowa-wola-umowa-324x235.jpg)