Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 w Rzeszowie będą mieli nową atrakcję. Stary plac zabaw zastąpi niewysoki park linowy z kilkoma urządzeniami.

Jak poinformował w poniedziałek Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, projekt mini parku linowego przy SP nr 23 przy ulicy Pelczara jest już gotowy. Teraz miasto szuka wykonawcy robót.

– Najpierw trzeba będzie zdemontować stary plac zabaw, później zamontować nowe urządzenia. Będą to głównie stalowe konstrukcje do wspinaczki, ale nie zabraknie też ławek czy koszy na śmieci – zapowiada Marcin Piecyk. 

Urządzenia w parku będą głównie dla dzieci i młodzieży (3-14 lat). Zabawa na nich ma rozwijać równowagę, siłę fizyczną i ułatwiać kontakt z rówieśnikami. Powstanie też nawierzchnia z mat przerostowych (168 m kw.) i nowy trawnik (295 m kw.).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Cały teren zostanie wyrównany. Przetarg na wykonawcę trwa. Firmy mogą swoje oferty składać do 17 sierpnia. Po podpisaniu umowy z miastem, zwycięzca będzie miał ponad 3 miesiące na wykonanie prac. Miasto chce wydać na budowę parku ponad 100 tys. zł.

Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama