Nowa część szkoły na rzeszowskim Staromieściu już przykryta

Rozbudowa szkoły przy ul. Skrajnej w Rzeszowie przebiega zgodnie z harmonogramem – informuje ratusz. Gotowa jest już konstrukcja dachu.

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Rozbudową Szkoły Podstawowej nr 13 przy ulicy Skrajnej od ubiegłego roku zajmuje się firma Bimat. Inwestycja kosztuje ponad 17,5 mln zł. O rozbudowę placówki rodzice uczniów walczyli od 2016 roku. 

Jak informuje ratusz w budynku podłączona została już woda, trwają też prace przy instalacji elektrycznej. Prace przebiegają zgodnie z planem i w drugiej połowie 2024 roku uczniowie będą mogli korzystać z nowych części szkoły – zapowiada miasto. 

Trzykondygnacyjna część szkolno-przedszkolna będzie połączona z obecnym budynkiem. Znajdą się w niej pomieszczenia przedszkola (5 oddziałów, każdy dla 25 maluchów), świetlica, sanitariaty, sale lekcyjne, szatnia dla ponad 300 uczniów, kuchnia i jadalnia. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kolejnym elementem inwestycji jest nowa hala sportowa, która ma spełnić wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

– W budynku znajdować się będą także widownia stanowiąca antresolę oraz magazyn na sprzęt sportowy, a także pomieszczenia siłowni, szatni i sanitariatów dla korzystających z hali – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama