Zdjęcie: Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Firma Polbud wybuduje nową halę sportową dla I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Inwestycja pochłonie prawie 12 mln zł. 

Do przetargu na wykonawcę hali zgłosiły się trzy firmy, ich oferty wynosiły od 10,78 mln zł do 18,29 mln zł. Miasto było zmuszone dołożyć 3 mln zł do inwestycji. Na wykonawcę hali wybrano firmę Polbud. Miasto zapłaci jej 11,92 mln zł.  

– Umowa zostanie podpisana w ciągu miesiąca. Po stronie firmy będzie wyburzenie starej hali i postawienie w jej miejscu nowego obiektu – poinformował w czwartek Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Ratusz przekonuje, że budowa hali dla I LO przy ulicy 3 Maja jest niezbędna – stary obiekt jest w złym stanie technicznym, początkowo planowano go wyremontować, okazało się, że to jednak niemożliwe z powodu słabych już fundamentów obecnej hali. 

Władze miasta zleciły wyburzenie budynku i budowę nowego, w tym samym miejscu. Nowa hala będzie mieć dwa poziomy. Na parterze zaplanowano przede wszystkim boisko, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona.

– Obok powstanie widownia na około 230 miejsc. Ten sam poziom uzupełnią m.in. pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych – wylicza Bartosz Gubernat. 

Poziom niżej powstaną szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia. Dodatkowo nad łącznikiem z budynkiem szkoły zaprojektowano dodatkową klatkę schodową, która połączy halę ze szkołą także na poziomie piętra.

Budowa hali ma się zakończyć pod koniec czerwca 2024 roku. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama