Z ośmiomiesięcznym opóźnieniem zostanie oddana do użytku nowa hala sportowa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

Budowa hali trwała około dwóch lat. Miała być gotowa w grudniu ub. r. Inwestycję realizowało konsorcjum firm „Lider” z Niebylca. To samo, które nie skończyło zadaszenia kortów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i miasto z wykonawcą zerwało umowę. W przypadku budowy hali na taki ruch ratusz się już nie zdecydował.

– W tej chwili prowadzone są prace wykończeniowe: malowanie, układanie podłogi i krzesełek na widowni – wylicza Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Obiekt ma być na oddany do użytku w połowie sierpnia, choć jeszcze niedawno podawany był termin czerwcowy.

Na powierzchni 2 tys. m kw., jakie zajmuje hala, znajdą się aż trzy pełnowymiarowe boiska, m.in. do przeprowadzania rozgrywek koszykówki, czy siatkówki. Będą też trzy sale lekcyjne, cztery łazienki, siłownia i pomieszczenia socjalne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z kolei trybuny, przeznaczone dla kibiców, liczyć będą 351 miejsc siedzących. Boiska będą też wyposażone w kotary, które umożliwią jednoczesne prowadzenie zajęć w różnych oddziałach szkolnych.

– Będzie to najlepsza i najnowocześniejsza hala sportowa znajdująca się na terenie miasta – dodaje Chłodnicki.

Budowa hali kosztowała 7,5 mln zł.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama