Nowoczesna powierzchnia open-space, profesjonalnie wyposażone laboratorium dla Aeropolis, pokoje biurowe oraz boksy produkcyjne – tak będzie wyglądał kolejny, czwarty już budynek Inkubatora Technologicznego w Jasionce, który będzie gotowy pod koniec września.

[Not a valid template]

 

Przestrzeń dla prowadzenia biznesu w budynku D znajdą startupowcy oraz młode technologiczne firmy z branży lotniczej, informatycznej, przemysłu elektromaszynowego, chemicznej i biotechnologicznej. Młodzi przedsiębiorcy skorzystają z licznych ulg oraz bezpłatnych porad specjalistów.

Czwarty budynek Inkubatora Technologicznego ma łączną powierzchnię 4955 m kw.

Powierzchnia produkcyjno-usługowa zajmuje 2745 m kw. i obejmuje 13 pomieszczeń do wynajęcia przez początkujące firmy oraz 3 boksy przygotowane do zainstalowania sprzętu laboratoryjnego.

Część socjalno-biurowa mieści 20 pokoi biurowych o powierzchni około 26 m kw. przeznaczonych do wynajęcia.

Nowoczesne laboratorium dla Aeropolis

W nowym budynku będzie funkcjonować również laboratorium dla Aeropolis wyposażone w urządzenia zakupione w konsultacji z przedsiębiorcami.

Będzie tam: ręczny spektrometr rentgenowskiej spektroskopii fluorescencyjnej z dyspersją energii (EDXRF) przeznaczony do wykonywania szybkich i nieniszczących analiz, komora klimatyczna ze światłem do testów, mikroskop metalograficzny/materiałowy wraz z kamerą mikroskopową, oprogramowaniem i dodatkowym wyposażeniem, przestrzenny skaner optyczny, drukarki 3D i termowizyjny system pomiarowy.

Z laboratorium skorzystają nie tylko firmy z budynku D, ale wszystkie firmy prowadzące działalność na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, będą tu również realizowane zlecenia z zewnątrz.

Start-upowcy mile widziani w Inkubatorze

Advertisement

Nowością w budynku D jest powierzchnia open-space offices licząca około 138 m kw. (5 stanowisk biurowych 1-osobowych; 4 stanowiska biurowe 2-osobowe; 10-osobowa sala narad), sale szkoleniowe i narad.

– Open-space offices stworzyliśmy z myślą o najmłodszych przedsiębiorcach i studentach, których nie stać na zapłacenie dużego czynszu, a którzy muszą mieć miejsce do prowadzenia biznesu – wyjaśnia Barbara Kostyra, wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

O przyjęcie do budynku D Inkubatora mogą starać się firmy innowacyjne, technologiczne z branży lotniczej, informatycznej, przemysłu elektromaszynowego, chemicznej i biotechnologicznej i startupowcy oraz firmy działające na rynku maksymalnie 3 lata.

– Chcemy wspierać firmy, które potrzebują pomocy na starcie – dodaje wiceprezes Kostyra. – Firmy technologiczne o działalności innowacyjnej, jednak spoza preferowanych przez nas branż, także mają szanse na przyjęcie do Inkubatora.

Czekają na zgłoszenia

Chętni do wynajmu powierzchni w nowym budynku inkubatora już są.

– Pierwsze wnioski będziemy rozpatrywać pod koniec września na zebraniu Rady Programowej Inkubatora, ale cały czas czekamy na zgłoszenia od młodych przedsiębiorców z innowacyjnymi pomysłami. Firmy, które dostaną umowę na wynajem, rozpoczną działalność jeszcze w tym roku – mówi Barbara Kostyra.

Osoby, które są zainteresowane działalnością w Inkubatorze Technologicznym, powinni skontaktować się z Dawidem Adamskim z Centrum Zarządzania PPNT pod numerem tel. 17 77 36 822 lub Centrum Obsługi Inwestora RARR, nr tel. 17 85 24 376. Tam uzyskają potrzebne informacje oraz pomoc przy wypełnianiu wniosku.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama