Od 3 listopada br. z lotniska w Jasionce zostanie uruchomionych osiem nowych połączeń. Będą obsługiwanie przez 4YOU Airlines. Bilety w promocji będą kosztowały 47 złotych.

– To początek nowej ery na lotnisku w Rzeszowie i ogromnie się cieszę, że udało nam się porozumieć z nowym polskim przewoźnikiem lotniczym, aby swoimi połączeniami regularnymi objąć właśnie Rzeszów – podkreślał w czwartek (17 lipca) na konferencji Stanisław Nowak, prezes rzeszowskiego lotniska.

Od 3 listopada z Jasionki będzie można latać do: Brukseli (Charleoi, dwa razy w tygodniu – poniedziałek, piątek), Dortmundu (dwa razy w tygodniu – wtorek i czwartek), Edynburgu (dwa razy w tygodniu – poniedziałek, piątek), Barcelony (Girona, dwa razy w tygodniu – wtorek, niedziela), Rzymu (Fiumicino, dwa razy w tygodniu – czwartek, niedziela), Paryża (Charles de Gaulle, trzy razy w tygodniu – poniedziałek, środa, piątek), Tel Awiwu (raz w tygodniu – sobota) oraz Mediolanu (Bergamo, dwa razy w tygodniu – środa, sobota).

Szczególny dzień

Połączenia będą obsługiwane przez samolot Airbus 320, dysponujący 180 fotelami na pokładzie. Będzie to pierwszy samolot bazujący na stałe na lotnisku w Jasionce.

– To wielki przeskok dla naszego lotniska, bowiem baza samolotu oznacza także wielki krok do przodu w kontekście wykorzystania naszej infrastruktury technicznej, na czele z nowo wybudowanymi hangarami do obsługi technicznej – twierdzi Stanisław Nowak.

– Dla nas jest to również szczególny dzień i doniosła chwila, bowiem wchodzimy na rynek regularnych połączeń lotniczych jako nowa linia, ale też posiadająca duże doświadczenie w projektach czarterowych, a także jako jeden z największych w Polsce tour-operatorów – podkreśla Michał Mikołajczak, wiceprezes 4YOU Airlines.

Zdaniem Mikołajczaka, to właśnie doświadczenie na rynku turystycznym i długoletnia obecność na tym rynku firmy Alfa Star, która od początku działalności 4YOU Airlines jest zaangażowana w ten projekt, pozwoliły zrealizować uruchomienie 8 nowych połączeń z Jasionki.

– Jesteśmy przekonani, że oferowany przez nas produkt będzie cieszył się zainteresowaniem i zaufaniem pasażerów. Proponujemy bardzo prosty system rezerwacji i przejrzystą politykę cenową, zarówno pod względem ceny przelotu, jak też opłaty za bagaż i oferty sprzedaży pokładowej – zaznacza przedstawiciel 4YOU Airlines.

Bilety za 47 zł

Pierwsze loty z Jasionki do ośmiu nowych portów rozpoczną się 3 listopada. W ten sam dzień uruchomione będą loty 4YOU Airlines z innego polskiego lotniska – Łodzi. Z okazji uruchomienia nowych połączeń przewoźnik zaoferuje pasażerom 7 tys. biletów na wszystkie trasy w promocyjnej cenie 47 złotych w jedną stronę (ze wszystkimi opłatami).

Promocja będzie trwała przez cały sierpień br., a rezerwacji będzie można dokonywać on-line już od północy 1 sierpnia pod adresem www.4youairlines.com lub też w najbliższym biurze podróży.

– Liczba miejsc w inauguracyjnej promocji jest ograniczona, zatem zachęcam wszystkich do jak najszybszego zapoznania się z naszą ofertą – dodaje Michał Mikołajczak.

Na zakończenie czwartkowe konferencji przedstawiciele rzeszowskiego lotniska oraz 4YOU Airlines, wraz z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem oraz wicemarszałkiem województwa podkarpackiego Lucjanem Kuźniarem podpisali pamiątkowy dokument nawiązujący do uroczystej konferencji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

4YOU Airlines i lotnisko w Jasionce

4YOU Airlines to nowa polska linia lotnicza W 2015 roku flota przewoźnika rozszerzy się o kilka następnych Airbusów A320. Dzięki temu będą możliwe tanie przeloty czarterowe i regularne również z innych polskich portów lotniczych. Już dziś 4YOU Airlines obsługuje połączenia czarterowe z kilku polskich lotnisk we współpracy m.in. z linią Eurolot. Tygodniowo wykonuje ponad 40 operacji lotniczych.

Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” to jedno z najdynamiczniej rozwijających się lotnisk w Polsce. W ub. roku obsłużyło niemal 600 tys. pasażerów. Aktualnie z Jasionki można dotrzeć bezpośrednio do: Frankfurtu (2 razy dziennie w dni powszednie), Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu (10 połączeń tygodniowo na lotniska w Stansted i Luton), a także do: Manchesteru, Paryża, Rzymu, Bristolu, East Midlands, Dublina, oraz Oslo.

Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Eurolot. Z kolei obecnie oferowane z Rzeszowa kierunki czarterowe to Bułgaria, Egipt, Grecja, Tunezja i Turcja, a nowościami tego sezonu są Kos oraz Djerba.

Rozkład lotów 4YOU Airlines

– Mediolan – Bergamo – środa: odlot z Rzeszowa o 12:10, przylot o 14:00, odlot z Mediolan o godz. 20:00, przylot o 21:50; sobota: odlot z Rzeszowa o 6:00, przylot o 7:50, odlot z Mediolanu o 13:50, przylot o 15:40

– Paryż – Charles de Gaulle – poniedziałek i piątek: odlot z Rzeszowa o 5:00, przylot 7:20, odlot z Paryża o 8:10, przylot 10:20, środa – odlot z Rzeszowa o 6:00, przylot o 8:20, odlot z Paryża o 9:10, przylot o 11:20.

– Bruksela – Charleroi – poniedziałek, piątek: odlot z Rzeszowa o 11:10, przylot 13:20, odlot z Brukseli o 14:10, przylot o 16:10

– Dortmund – wtorek, czwartek: odlot z Rzeszowa o 6:00, przylot o 7:50, odlot z Dortmundu o 13:20, przylot o 15:00

– Edynburg – poniedziałek, piątek: odlot z Rzeszowa o 17:0, przylot o 18:50, odlot z Edynburga o 19:40, przylot o 23:20

– Rzym – Fiumicino – czwartek: odlot z Rzeszowa o 15:50, przylot o 18:00, odlot z Rzymu o 18:40, przylot o 20:50, niedziela: odlot z Rzeszowa o 14:10, przylot o 16:20, odlot z Rzymu o 17:00, przylot o 19:10

– Barcelona – Girona – wtorek: odlot z Rzeszowa o 15:50, przylot 18:40, odlot z Barcelony o 19:30, przylot o 22:10; niedziela: odlot z Rzeszowa o 7:00, przylot o 9:50, odlot z Barcelony o 10:40, przylot o 13:20

– Tel Awiw – sobota: odlot z Rzeszowa o 16:30, przylot o 20:50, odlot z Tel Awivu o 21:40, przylot o 00:00

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama