Nowa restauracja na ulicy 3 Maja. Rodem z Portugalii [ZDJĘCIA]

Kulinarna mapa Rzeszowa wzbogaciła się o kolejny lokal – Lizbonę O’Bella Ciao. Przy ulicy 3 Maja 7 są muzyka fado i kuchnia śródziemnomorska. 

 

Pomysł zrodził się podczas podróży. Robert Wróbel i Przemysław Skiba spacerowali ulicami Lizbony i postanowili przywieźć do Rzeszowa odrobinę portugalskiego słońca. Ten pierwszy miał doświadczenie, wcześniej otworzył restaurację Habana, która oferuje kubańską kuchnię. Ten drugi wie wszystko o gotowaniu.

– Chcielibyśmy uczynić z naszej restauracji miejsce spotkań, rozmów przy wspaniałej kuchni i winie. Napis nad wejściem głosi „Wejdź i oddaj się sztuce”. I ona, głównie kulinarna, będzie naszym gościom towarzyszyć – zapowiada Robert Wróbel. 

Ale nie tylko. W piątek wieczorem w Lizbonie O’Bella Ciao zagra trio fado. W sobotę lokal odwiedzi Daria Zawiałow – ma złożyć autograf na muralu ze swoją podobizną, który znajduje się we wnętrzach restauracji. W planach są także wieczory z poezją (wśród gości wymieniana jest Krystyna Lenkowska) i kameralne stand-upy. 

Tramwajem po Lizbonie

Aby dostać się do Lizbony O’Bella Ciao, należy przejść wagonikiem tramwajowym. To rekonstrukcja słynnej lizbońskiej „28”. Na ścianach znajdują się portugalskie kafelki azulejo oraz malowidła prezentujące różne zakątki stolicy Portugalii i bohaterów serialu „Dom z papieru”. 

– Stąd „O’Bella Ciao”, to utwór przewodni tego serialu – tłumaczy Robert Wróbel. – Oczywiście bawimy się klimatami. Tak jak bohaterowie serialu możemy być portugalscy, hiszpańscy, włoscy, rosyjscy. To kolaż przeróżnych historii, z rozmaitymi symbolami. Nie chcemy się ograniczać. Mural stworzył dla nas Nikodem Trojnar, student sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego – wspomina. 

Idea przekąszania 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Oczywiście w Lizbonie O’Bella Ciao nie zabraknie typowych dla Portugalii potraw. W menu znalazły się m.in. wiśniowa nalewka ginjinha, ciastka pasteis de nata i pasteis de bacalhau.

W menu sporo miejsca zajmują tzw. tapas, czyli niewielkie przekąski. Wśród nich jest włoska bruschetta i grillowane chorizo. 

– Przyświecała nam idea przekąszania, z drobnymi, ale licznymi daniami. Nasza kuchnia ma być lekka, bez obiadu dwudaniowego, obciążającego – wyjaśnia Przemysław Skiba, współwłaściciel. – Oferujemy również sporo dań roślinnych, dla wegan i wegetarian, a także dania bezglutenowe – wylicza. 

– Długo pracowaliśmy nad kartą. Zależało nam na bogatym menu i oddaniu wyboru gościom. Mamy więc całą paletę smaków, od kuchni śródziemnomorskiej po steki i burgery – zachwala szef kuchni Kamil Siwiec.

Lizbona O’Bella Ciao mieści się przy ulicy 3 Maja 7. Dla klientów będzie czynna od soboty, 19 czerwca, od godz. 14:00. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama