Nowa ścianka wspinaczkowa Politechniki Rzeszowskiej. Najlepsza na Podkarpaciu? [FOTO]

13 stanowisk górnych i ponad 80 indywidualnych punktów asekuracyjnych znajduje się na ściance wspinaczkowej, którą 10 listopada uruchomi Politechnika Rzeszowska. 

 

– To największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu na Podkarpaciu. Będzie on wykorzystywany do prowadzenia zajęć dydaktycznych i treningów sekcji wspinaczkowej, a także do rozgrywania zawodów i organizowania szkoleń. Ściana będzie też dostępna dla wszystkich amatorów wspinania – poinformowała Katarzyna Kadaj-Kuca, rzecznik PRz.

Ścianka wspinaczkowa znajduje się w hali sportowej Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej przy ulicy Poznańskiej 2A. Ścianka zostanie oficjalnie otwarta 10 listopada i będzie połączona z inauguracją sportowego roku akademickiego oraz Mistrzostwami Województwa Podkarpackiego we Wspinaczce Sportowej. 

Nowa ściana PRz ma charakter sportowo-rekreacyjny, jej różnorodna bryła i funkcjonalność pozwala na postawienie pierwszych kroków początkującym wspinaczom, jak i na zaawansowany trening profesjonalnym zawodnikom.

Ścianka ma 10 m wysokości, wyposażona jest w 13 stanowisk górnych i ponad 80 indywidualnych punktów asekuracyjnych. Wysięg przewieszenia ściany mierzy 5 m. Cały obiekt ma 220 m kw. Na powierzchni ściany przykręcono ponad 1000 chwytów, które tworzą logiczny ciąg dróg wspinaczkowych o różnorodnym stopniu trudności.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Dzięki gęstej siatce punktów asekuracyjnych pokonywanie dróg wspinaczkowych jest możliwe zarówno z górną, jak i dolną asekuracją. Obiekt został wyposażony w cały niezbędny atestowany sprzęt  w postaci lin, uprzęży i przyrządów asekuracyjnych – tłumaczy Karol Kadyjewski, instruktor CFiS.

Część ściany jest zgodna z formatem International Federation of Sport Climbing, co umożliwia treningi i rozgrywanie zawodów w konkurencji wspinania na czas. Bieżące informacje są dostępne na stronie: sciana.prz.rzeszow.pl

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama