Na otwarcie nowego obiektu przy ulicy Hetmańskiej przyjechał prokurator generalnej Andrzej Seremet. Przy okazji powiedział, że plan likwidacji prokurator w małych miastach nie obejmuje okręgu apelacji rzeszowskiej.

[Not a valid template]

 

Na oficjalnie otwarcie nowej siedziby trzech prokuratur – apelacyjnej, okręgowej i rejonowej dla miasta Rzeszów – przybyli prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, członek zarządu województwa podkarpackiego Bogdan Romaniuk i biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Prokuratury w nowej siedzibie są już od kilku miesięcy, ale dopiero teraz oficjalnie przecięto wstęgę. Na potrzeby prokuratur za ponad 30 milionów złotych zmodernizowano budynek dawnego internatu rzeszowskiego Zespołu Szkół Mechanicznych przy ulicy Hetmańskiej. Jest w nim prawie 130 pokoi, w których pracuje około 140 osób. Inwestycja została zrealizowana przez firmę Budimex. Do obiektu, który ma powierzchnię 18 tysięcy m kw. dobudowano trzecie piętro.

Do budynku prokuratura okręgowa przeniosła się z zamku Lubomirskich, apelacyjna z siedzib przy ulicy Piłsudskiego i Lisa Kuli, rejonowa z ul. Geodetów. Prokuratorzy pracują teraz w komfortowych warunkach. Ich klimatyzowane pokoje są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt teleinformatyczny.

– Budynek bardzo dobrze wkomponował się w estetykę miasta. Oddaje powagę tej ważnej dla funkcjonowania państwa instytucji – powiedział prokurator okręgowy w Rzeszowie Bogdan Gunia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ułatwieniem dla petentów jest mieszące się na parterze jedno biuro podawcze, w którym można składać pismo do wszystkich trzech prokuratur. Inwestycja nie została w pełni dokończona. Ogłoszono jeszcze przetarg na budowę dodatkowych miejsc parkingowych (60 miejsc) i wjazdu od ulicy Lenartowicza.

Podczas pobytu w Rzeszowie prokurator generalny Andrzej Seremet mówił, że wyniki prokuratur w apelacji rzeszowskiej są dobre, a nawet bardzo dobre.  – W wielu aspektach rzeszowscy prokuratorzy pracują lepiej niż średnia w kraju. Dotyczy to kwestii skuteczności wnoszonych środków odwoławczych, wnoszonych wniosków o zastosowanie środków zapobiegawczych, w tym głównie zastosowania tymczasowego aresztowania, sprawności postępowania, stosowania zabezpieczeń majątkowych na szeroką skalę, niewielką liczbę skarg na przewlekłość postępowania. Te wyniki są satysfakcjonujące – powiedział prokurator Seremet.

Stwierdził jednocześnie, że plan likwidacji prokuratur w małych miastach został zawieszony. – W okręgu apelacji rzeszowskiej nie wytypowaliśmy żadnej jednostki, która miałaby podlegać tym reformom. Okręg apelacji rzeszowskiej może spać spokojnie – zapewnił Seremet.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama