Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Nowy obiekt szkolno-przedszkolny na os. Drabinianka w Rzeszowie pomieści 300 przedszkolaków i 450 uczniów ze szkoły podstawowej. Placówka zostanie wybudowana za około 30 mln zł do połowy 2021 roku.

Miasto ma już wizualizacje zespołu szkolno-przedszkolnego, który powstanie na niespełna 2-hektarowej działce przy ul. Kwiatkowskiego, na terenie byłych ogródków działkowych. Nowy kompleks warty około 30 mln zł ma być gotowy w drugiej połowie 2021 roku. Na przełomie września i października ratusz chce rozpocząć szukanie wykonawcy inwestycji. 

Nowa placówka ma mieć od 1 do 3 kondygnacji. Część przedszkolna ma się składać z 12 oddziałów, co pozwoli pomieścić 300 przedszkolaków. – Na tę cześć budynku składać się będą: sala edukacyjna oraz sale do zajęć ruchowych – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

W drugiej części budynku będzie szkoła podstawowa, która pomieści 450 uczniów. Na tę część obiektu składać się będą duża sala gimnastyczna (o powierzchni ponad 780 m kw.) z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym, sala fitness (o powierzchni ponad 158 m kw.) oraz siłownia (ok. 55 m kw.).

Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

– W obiekcie znajdzie się także duża sala do organizacji występów teatralnych, tanecznych, czy koncertów na ok. 250 miejsc siedzących, przestronny hol z szatniami, stołówka, kuchnia, biblioteka z mediateką – wylicza Maciej Chłodnicki. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ponadto, w nowej placówce powstanie 6 sal lekcyjnych do nauczania wczesnoszkolnego, 7 pracowni z zapleczem dydaktycznym (w tym pracownię biologiczną, fizyczno-chemiczną i plastyczną), 3 sale komputerowe, 4 sale do nauki języków obcych, 6 sal lekcyjnych, gabinet higienistki i pedagoga, pokój nauczycielski z zapleczem oraz 3 świetlice.

– Na zewnątrz, na dziedzińcu szkoły, powstaną dwa place zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego oraz kompleks sportowy, w skład którego wchodzić będą duże boisko z  trzytorowa bieżnią, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki i skocznia w dal – wylicza Maciej Chłodnicki. 

Obsługa komunikacyjna obiektu będzie się odbywać ul. Jachowicza poprzez system zjazdów i dróg wewnętrznych z zatoczkami, w tym zatoczka „kiss & ride” (do zatrzymania pojazdu na nie więcej niż minutę, by wysadzić dzieci bez odprowadzania). Dla rodziców młodszych dzieci i nauczycieli zaprojektowano parking na 60 miejsc.

Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

(jg)

redakcja@rzeszownews.pl 

 

Reklama