Nowa szkoła przy ul. Kwiatkowskiego prawie gotowa. Trwają prace wykończeniowe

Reklama

Budowa nowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie dobiega końca. W budynku i jego otoczeniu trwają prace wykończeniowe. – Wszystko zgodnie z planem – mówią urzędnicy.

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

– Pomieszczenia zostały pomalowane, trzeba jeszcze tylko posprzątać. W sali gimnastycznej kończy się układanie posadzki – mówi Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Jeszcze w lipcu będzie gotowa kuchnia, urządzanie wnętrz rozpocznie się w sierpniu. Na zewnątrz robotnicy układają kostkę brukową, montują ogrodzenie i oświetlenie, trwają prace na boiskach, powstaje bieżnia, montowane są zewnętrzne trybuny. 

Zespół oświatowy na osiedlu Drabinianka to nowa szkoła podstawowa i przedszkole. Jest tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków. Budynek składa się z trzech segmentów.

W części sportowej jest duża sala gimnastyczna, która razem z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym zajmuje ponad 780 m kw. Jest też sala fitness o powierzchni blisko 160 m kw. oraz 55-metrowa siłownia.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W budynku podstawówki jest siedem sal do nauczania wczesnoszkolnego i tyle samo sal lekcyjnych. Siedem pracowni z zapleczem dydaktycznym, w tym pracownie: biologiczna, fizyczno-chemiczna i plastyczna, trzy sale komputerowe oraz cztery sale do nauki języków obcych.

W szkole jest też aula ze sceną na 250 miejsc siedzących, biblioteka z mediateką, kuchnia i stołówka, gabinet higienistki oraz trzy świetlice.

Na zewnątrz są dwa place zabaw dla przedszkolaków i młodszych uczniów oraz kompleks sportowy, czyli duże boisko z trzytorową bieżnią, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki i skocznia w dal. Jest też parking na 60 aut.

Budowa szkoły i przedszkola na Drabiniance rozpoczęła się w maju 2020 roku i kosztuje 39 mln zł. Uczniowie lekcje rozpoczną 1 września br. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama