Zdjęcie: Pixabay

200 miejsc na kierunku psychologia czeka w zamiejscowym wydziale Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej w Rzeszowie, który ruszy w październiku. 

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, w piątek pochwalił się, że w stolicy Podkarpacia powstanie nowa wyższa szkoła. – Od października będzie funkcjonowało w naszym mieście Collegium Humanum Szkoła Główna Menedżerska – ogłosił Tadeusz Ferenc, który będzie członkiem uczelnianego konwentu pełniącego rolę opiniodawczo-doradczą. 

A dokładnie w Rzeszowie powstanie zamiejscowy wydział warszawskiej uczelni, który w stolicy Podkarpacia otworzy długo wyczekiwany kierunek – psychologię. 

– Najbliżej psychologię można studiować w Lublinie, Krakowie i Warszawie. Otwierając ten kierunek w Rzeszowie trafiamy w niszę i dajemy szansę studiowania psychologi tym, którzy z przyczyn ekonomicznych nie mogą studiować w większych ośrodkach – mówi dr Tomasz Kulesza, prorektor CH SGM ds. filii w Rzeszowie.

Psychologię w ramach jednolitych studiów magisterskich w Rzeszowie będzie można studiować zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym, gdzie przygotowano po 100 miejsc. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Ponadto, uczelnia oferuje także skróconą wersję studiowania z 5 do 3 lat dla tych, którzy są już po studiach licencjackich lub legitymują się dyplomem magistra (nie ma limitów przyjęć). Chodzi o to, że takie osoby będą już skupiały się tylko na zajęciach związanych z kierunkiem głównym. Takie przedmioty jak np. język obecny, wychowanie fizyczne, filozofia, czy historia będą miały już zaliczone – przepisanie oceny z poprzednich studiów. 

Studenci studiując psychologię po pierwszym roku studiów będą mogli wybrać jedną z 10 specjalności: psychologię kliniczną i psychoterapię; psychologię sportu; pracy i biznesu; ogólną (dla magistrów i licencjatów); reklamy, mediów i komunikacji społecznej. A także psychologię sądowo-penitencjarną; behawioralną; społeczną oraz neuropsychologię i diagnozę kliniczną.  

Studia kosztują 490 zł za miesiąc. Do 20 lipca opłata wpisowa wynosi 0 zł, później – 200 zł. Zajęcia będą odbywać się w budynku jeden z rzeszowskich szkół. – Póki co nie mogę powiedzieć w jakiej. Trwają rozmowy – mówi dr Kulesza. Według naszych informacji siedziba rzeszowskiej filii uczelni ma być w budynku Szkoły Podstawowej nr 18 przy ulicy Błogosławionej Karoliny. 

W Rzeszowie będzie można podyplomowo na CH SGM studiować także Executive Master of Business Administration (MBA). To w ostatnim czasie dość popularna podyplomówka, której ukończenie uprawnia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. W CH SGM za tytuł MBA trzeba będzie zapłacić 9,8 tys. zł. W tym przypadku nie są pobierane opłaty wpisowe. 

Rekrutacja w Rzeszowie fizycznie ruszy 9 lipca. Punkt rekrutacyjny będzie znajdował się w  Grein Hotel (al. Rejtana 1). Dokumenty będzie można składać w godz. 13:00-18:00. Punkt ma być czynny raz w tygodniu do końca września (harmonogram będzie podawany na bieżąco). Rekrutacją prowadzona jest też online na stronie: humanum.pl. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama