Grafika cyfrowa w wymiarze 2D i 3D to dorobek Piotra Kisiela. Prace artysty od czwartku (4 lutego) można oglądać w Podkarpackiej Zachęcie Sztuk Pięknych w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

Piotr Kisiel urodził się w 1974 r. w Lesku. Jest absolwentem Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dyplom z zakresu Bibliotek Java Media obronił w pracowni prof. Jacka Romanowskiego.

Kisiel jest absolwentem Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego w zakresie przygotowania pedagogicznego. Doktorat zrobił na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Puławskiego w Radomiu.

– To młody artysta, który uprawia grafikę cyfrową 2D i 3D, dedykowaną zarówno dla poligrafii jak też zastosowań sieciowych i interaktywnych – mówi o Piotrze Kisielu Jacek Krzysztof Nowak, prezes Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Kisiel w 2003 r. rozpoczął pracę dydaktyczną. Obecnie jest pracownikiem Zakładu Grafiki Warsztatowej i Projektowej Wydziału Sztuki UR. Jego dorobek naukowy obejmuje prace z zakresu zasobów telematycznych oraz ich wpływu na szereg aspektów życia społecznego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wystawa prac Piotra Kisiela zainaugurowała w tym roku „Firmowe Spotkania ze Sztuką”, które cyklicznie odbywają się w Rzeszowie. Ich celem jest propagowanie szeroko rozumianej sztuki, prezentując prace malarzy, grafików, rzeźbiarzy oraz fotografików.

Prace Piotra Kisiela można oglądać w Galerii ICN Polfa Rzeszów przy ul. Przemysłowej 2.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama