Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Trzy firmy startują w przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa ekologicznych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto analizuje oferty. 

Przetarg podzielono na trzy części. Pierwsza z nich obejmuje zakup 10 autobusów 12-metrowych, niskopodłogowych, zasilanych gazem CNG. Do tej części przetargu zgłosiły się trzy firmy. Najniższą ofertę – wartą 18,01 mln zł złożył Autosan. Solaris Bus & Coach zaproponował 19,65 mln zł, a MAN Truck & Bus Polska wycenił zamówienie na 21,58 mln zł.

Druga część dotyczy zakupu dwóch przegubowych autobusów 18-metrowych, zasilanych gazem CNG. Tutaj oferty są dwie. Niższa, z Solarisa opiewa na 5,18 mln zł, natomiast MAN proponuje pojazdy za 6,14 mln zł. Do trzeciej części przetargu, na dwa przegubowe autobusy elektryczne stanął tylko Solaris, oferując dostarczenie pojazdów za 8,09 mln zł.

Urząd Miasta Rzeszowa sprawdza oferty. Autobusy gazowe z pierwszej części przetargu maja dotrzeć do Rzeszowa w ciągu 54 tygodni od daty podpisania umowy z firmą, która wygra postępowanie. Jeśli chodzi o drugą część, to pojazdy przyjadą do Rzeszowa w ciągu 43 tygodni od podpisania umowy. W przypadku trzeciej części termin to 60 tygodni.

Zakupy będą dofinansowane z Unii Europejskiej – z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. – Aktualnie Rzeszów dysponuje 226 autobusami. Średnia ich wieku to 8 lat – przypomina Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama