Nowe baseny ROSiR prawie gotowe. Otwarcie w najbliższą niedzielę? [ZDJĘCIA]

Mnóstwo wodnych atrakcji dla małych i dużych, potężna zjeżdżalnia, dostęp do wi-fi, plac zabaw – to jedne z wielu atrakcji, które czekają na mieszańców na świeżo przebudowanych basenach ROSiR-u. Otwarcie kąpieliska jeszcze w maju.

 

Być może w nadchodzącą niedzielę, a na pewno w przyszłym tygodniu, tak przynajmniej obiecuje ratusz, mieszkańcy Rzeszowa będą mogli po raz pierwszy skorzystać z wyremontowanych basenów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, których przebudowa rozpoczęła się jeszcze w 2016 roku.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, naciska, by już w najbliższą niedzielę udostępnić do użytku baseny. Czy to się uda? Jeszcze nie wiadomo. Ostateczna decyzja ma zapaść w piątek. Urzędnicy zapewniają jednak, że basen zostanie najpóźniej uruchomiony w przyszłym tygodniu. Ci, którzy przyjdą po raz pierwszy po remoncie, mają go nie poznać.

– Wszystko w zasadzie zostało zmienione. Jeśli ktoś kiedyś chodził na ROSiR, a przyjdzie teraz, na pewno nie pozna tego terenu, bo wszystko jest inaczej – zapowiada Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Na nowym kąpielisku w starym miejscu czeka na amatorów wodnych atrakcji 50-metrowy basen sportowy z torami, na którym będą mogły być rozgrywane międzynarodowe zawody w pływaniu. Basen będzie miał głębokość od 1,35 m do 1,8 m. 

Drugi basen (głębokość od 1,1 m do 1,3 m) ma również 50 m i nieregularny kształt. Jego charakter jest typowo rekreacyjny, ponieważ znajduje się w nim całkiem sporo atrakcji m.in. rwąca rzeka, która powstanie dzięki specjalnym dyszlom. – Będzie się można się poczuć, jak na górskiej rzece – reklamuje Maciej Chłodnicki.

Oprócz tego, w basenie rekreacyjnym znajdą się także masaże wodne, łóżka podwodne, grzybki, grota wodna, kurtyny wodne, tryskacze i liny do wspinaczki wodnej oraz pomarańczowa 70-metrowa zjeżdżalnia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Zostały przygotowane również dwa baseny z myślą o dzieciach. Jeden, który jest w zasadzie brodzikiem, dedykujemy 2-3-latkom, a drugi już nieco starszym – 6-7 latkom – mówi Maciej Chłodnicki. Ten pierwszy będzie miał głębokość od 0,1 m do 0,6 m, drugi od 0,6 m do 0,8 m.

– Ponadto, na dzieci czeka także wodny plac zabaw, z którego będzie tryskała woda podobnie jak w przypadku fontanny multimedialnej. Nie zabraknie także klasycznego placu zabaw, gdzie również na maluchy będzie czekało sporo atrakcji – dodaje Chłodnicki.

Na kąpielisku pojawi się miejsce dla tzw. food trucków, które będą przy ścianie krytego basenu. Będzie także dostęp do wi-fi, monitoring i oświetlenie.

Ponadto, teren wokół niecek basenowych nie będzie już wyłożony śliskimi płytkami, a bezpieczną nawierzchnią przypominającą tartan. Pozostała część kąpieliska będzie pokryta trawą naturalną oraz z rolki. Podczas remontu wybudowano także nowe trybuny, pod którymi znajdują się pomieszczenia socjalne.

Póki co ratusz jeszcze nie chce zdradzać, jakie będą ceny biletów, ale zapewnia, że bardzo przystępne. Basen będzie najprawdopodobniej czynny przez cały tydzień od godz. 9:00 do 19:00, być można nawet 20:00. Pierwszy inauguracyjny dzień funkcjonowania basenów prawdopodobnie będzie bezpłatny. Wyremontowała je firma Skanska za niespełna 17 mln zł.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama