Zniżki na naprawę sprzętu komputerowego, wizytę z pupilem u weterynarza, naukę tańca czy zakup butów czekają na rodziny wielodzietne, które posiadają w Rzeszowie kartę „Rodzina wielodzietna 3+; Rodzina zastępcza”. Można ją wyrobyć za darmo w urzędzie miasta.

Program „Rodzina Wielodzietna 3+; Rodzina zastępcza” działa w Rzeszowie od jesieni 2013 roku. – Na początku do programu rodziny posiadające Kartę 3+ mogły skorzystać ze zniżek we wszystkich instytucjach kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych, które są podległe miastu – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Około pół roku temu prezydent Tadeusz Ferenc poprosił przedsiębiorców, by przyłączyli się do programu. Dziś lista jest całkiem spora, co nas ogromnie cieszy.

Rzeczywiście, od listopada lista partnerów spośród prywatnych przedsiębiorców, sklepów i firm znacznie się powiększyła. Jako jedne z pierwszych do programu karta „Rodzina wielodzietnych 3+; Rodzina zastępcza” przyłączyły się sklepy marki Deichmann-Obuwie oraz market budowlany Leroy Merlin, a od maja Castorama. Markety budowlane oferują 10 proc. zniżki na zakupy, a sklep obuwniczy 20 proc.

Rodziny wielodzietne mogą liczyć również na 10 proc. zniżkę przy zleceniu na przyłączy wodociągów i kanalizacji, 50 proc. zniżki na badania laboratoryjne w Centrum Medycznym Medyk czy na 20 proc. zniżki na lekcje tańca w Mdance Studio. Do akcji przyłączyły się również księgarnie, zakład kosmetyczny, zakład fotograficzny, gabinet weterynaryjny, prywatne przedszkole czy szkoła językowa.

Pełna lista firm, które wspierają rodziny wielodzietne i rodziny zastępcze znajduje się tutaj. Obecnie jest ich tam prawie 30.

– Cały czas zachęcamy przedsiębiorców do przyłączania się do akcji. Prezydent jest przekonany, że uczestnictwo w tym przedsięwzięciu będzie czytelnym znakiem prospołecznego nastawienia firm, a zaoferowane zniżki czy ulgi pozwolą przedsiębiorcom zwiększyć grono klientów oraz wzmocnią wizerunek firmy i poprawią jej rozpoznawalność wśród mieszkańców – przekonywał rzecznik Chłodnicki.

W programie uczestniczyć mogą rodziny wielodzietne i rodziny zastępcze zamieszkałe i zameldowane na terenie miasta Rzeszowa z trojgiem i więcej dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia. W przypadku, gdy dziecko uczy się bądź studiuje, do 25 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych, pozostających pod opieką rodziców, nie ma ograniczenia wieku. Wnioski o wydanie karty można pobrać w wydziale zdrowia, w Punktach Obsługi Mieszkańców lub ze strony internetowej rzeszow.pl. Urzędnicy zapewniają, że rozpatrywanie wniosków i wydanie karty nie potrwa dłużej niż 21 dni. Karta wydawana jest bezpłatnie dla każdego członka rodziny.

Zgodnie z założeniami programu rodziny mogą liczyć na ulgi i zniżki w opłatach za korzystanie z instytucji kultury, sportu i rekreacji, które zarządzane są przez Urząd Miasta Rzeszowa, tam obowiązują 50. lub 75-procentowe zniżki. Darmowy wstęp jest tylko do galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama