Nowy przystanek w Chmielowie na trasie Ocice – Rzeszów oraz modernizacja peronu w Głogowie Małoolskim na trasie Rzeszów – Warszawa mają zachęcić podróżnych do korzystania z kolei.

PKP Polskie Linie Kolejowe, które odpowiadają za infrastrukturę kolejową, w latach 2006-2012 zmodernizowały 20 peronów w ramach modernizacji linii kolejowej Warszawa – Rzeszów, na odcinku Ocice – Rzeszów m.in. w Kolbuszowej, w Widełce, w Dębie Rozalin, Nowej Dębie.

Teraz przyszedł czas na kolejne udogodnienia w postaci budowy nowego przystanku w Chmielowe i modernizacji peronu w Głogowie Młp. PKP PLK ogłosiły przetarg na wybór wykonawcy. Koperty z ofertami zostaną otwarte 15 marca.

Nowy przystanek w Chmielowie będzie miał 100 m długości, zostanie wyposażony w wiaty, ławki, oświetlenie oraz megafony, a także monitoring.

– Przystanek ułatwi podróżnym, także tym o ograniczonych możliwościach poruszania się, korzystanie z połączeń regionalnych głównie w kierunku Rzeszowa i Tarnobrzega – mówi Dorota Szalacha, rzecznik PKP PLK.

Nowy przystanek w Chmielowie ułatwi dojazd do zakładów na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Umożliwi mieszkańcom i pracownikom przedsiębiorstw łatwiejszy dostęp do kolei i przemieszczania się pociągami – dodaje Szalacha.

W Głogowie Młp. kolejarze zmodernizują istniejący peron. Zostanie on wydłużony do 200 m, dzięki czemu będą się tam mogły zatrzymywać pociągi dalekobieżne. Peron będzie wyposażony w nowe ławki, tablice informacyjne i kosze na śmieci.

– Dłuższy peron umożliwi lepszą obsługę podróżnych. Odnowiona konstrukcja stworzy lepsze możliwości dla korzystania z połączeń Intercity, m.in. w kierunku Warszawy – twierdzi Dorota Szalacha.

Obie inwestycje w Chmielowie i Głogowie Młp. mają być przeprowadzone jeszcze w tym roku.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama