Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

27 nowych lip stanie w donicach na ul. 3 Maja. To pomysł Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, aby na deptaku było bardziej zielono. 

Na ul. 3 Maja do końca czerwca pojawią się zapowiadane lipy w donicach. Nowych drzewek będzie 27 w odmianie „Green Globe”. Staną one w donicach ze stali nierdzewnej, m.in. na wysokości rzeszowskiego oddziału NBP i kina Zorza. Donice będą obłożone drewnem tak, aby pasowały do ławek, które obecnie znajdują się na deptaku. 

Dostarczeniem drzew i donic zajmie się firma Fudali z Rogoźnicy. Za nowe nasadzenia miasto zapłaci nieco ponad 196 tys. zł. – W przyszłym tygodniu chcemy z tą firmą podpisać umowę – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Nowe drzewka nie będą wyposażone w system automatycznego nawadniania. Czy będą oświetlone tak, jak te, które już są na ul. 3 Maja? – Ze względów technicznych to niemożliwe – wyjaśnia Chłodnicki. 

Obecnie na ul. 3 Maja znajduje się 28 lip Golden Globe. Mają one 2,5 m wysokości. Miasto nie przewiduje, aby podobne nasadzenia pojawiły się również na aktualnie remontowanej ul. Kościuszki, ponieważ jest ona po prostu za wąska. 

Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie

 

 

 

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.