Zdjęcie: Dariusz / Czytelnik Rzeszów News.

W miejskich autobusach w Rzeszowie pojawią się komunikaty głosowe o konieczności przestrzegania nowych zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Będą też podstawione dodatkowe autobusy. 

Nowe zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem w całej Polsce obowiązują od środy, 25 marca. Dotyczące one m.in. transportu publicznego. W autobusach może być zajęta tylko połowa miejsc siedzących.

Jak w środę poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, na drzwiach autobusów, obsługiwanych przez MPK, zostaną umieszczone informacje o maksymalnej ilości osób, które mogą jednorazowo podróżować poszczególnymi autobusami.

– Siedzenia wyłączone z użytkowania zostaną wydzielone specjalną taśmą. Prosimy o nie zrywanie jej oraz o zajmowanie wyłącznie miejsc dozwolonych – apeluje Maciej Chłodnicki. 

W autobusach pojawią się komunikaty głosowe o konieczności przestrzegania nakazu zasad. Na monitorach wyświetlane są ostrzeżenia m.in. o zachowaniu bezpiecznej odległości, ograniczenia przemieszczania się do niezbędnego minimum.

Jak informuje ratusz, na podstawie badania napełnień autobusów na wybranych liniach zostaną uruchomione dodatkowe kursy. Autobusy będą zabierać wszystkich pasażerów zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami.

– Kursy te będą wykonywane równolegle do aktualnych rozkładów – o danej godzinie na najbardziej obleganych kursach zostanie podstawionych więcej autobusów. Zmiany te będą dotyczyły nie całych linii a jedynie ich części. Na chwilę obecną będzie 40 takich przypadków – informuje Maciej Chłodnicki. 

Ponadto, kierowca, widząc, iż autobus jest wypełniony zgodnie z zasadami, może zamknąć drzwi i nie wpuścić więcej pasażerów. Wszystkie informacje i ostrzeżenia na bieżąco zamieszczane są na stronie internetowej www.ztm.erzeszow.pl oraz na Facebooku ZTM.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama