Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Ponad 5 mln zł ma kosztować modernizacja Stadionu Miejskiego w Rzeszowie. W planach jest montaż nowego oświetlenia i podgrzewana murawa. 

Miasto rozpoczęło szukanie wykonawcy, który przygotuje projekt nowego oświetlenia LED-owego boiska i toru żużlowego na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. W planach jest także stworzenie ogrzewanej płyty głównej boiska. Ponadto, zostanie wymieniona także murawa oraz powstanie nowy punkt kasowy od strony al. Powstańców Warszawy.

Takiej modyfikacji Stadionu Miejskiego wymagają nowe przepisy Polskiego Związku Piłki Nożnej dla rozgrywek I-ligowych, które wchodzą w życie od sezonu 2020/2021. Co prawda, obecnie dwie rzeszowskie drużyny – Resovia i Stal – grają w II lidze, ale miasto liczy, że to się szybko zmieni. Dlatego ratusz już chce być gotowy na ewentualny awans jednej z drużyn. Obecnie największą szansę na I ligę ma Resovia. 

Miasto na modernizację stadionu zamierza wydać 5 mln zł, z czego połowa tej kwoty ma pochodzić z Ministerstwa Sportu. Prace związane z wymianą nawierzchni stadionu i montażem oświetlenia mają potrwać około 6 tygodni. Ratusz liczy na to, że zaplanowane prace uda się wykonać na przełomie 2019 i 2020 roku. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jeśli to się jednak nie uda np. ze względu na warunki pogodowe, wówczas prace modernizacyjne zostaną przeniesione na początek czerwca, tuż po zakończeniu sezonu 2019/2020. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama