Od czerwca 2017 r. port lotniczy w Jasionce uruchamia nowe połączenia czarterowe. Pasażerowie będą mogli latać na malowniczą wyspę Zakynthos w Grecji.

To drugie połączenie czarterowe, które w ostatnim czasie ogłosiło podrzeszowskie lotnisko. Od czerwca do września 2017 roku w każdą niedzielę z Jasionki odlatywać będą czarterowe samoloty na hiszpańską wyspę Majorka.

Teraz Jasionka uruchamia nowe połączenie – na malowniczą wyspę Zakynthos. To trzecia – obok Krety i Korfu – grecka wyspa dostępna bezpośrednio z Rzeszowa. Już można rezerwować pakiety wakacyjne w biurach podróży i na stronach internetowych touroperatorów (Itaka, Rainbow Tours).

Połączenie na wyspę Zakynthos zostanie uruchomione w czerwcu 2017 r. Loty będą się odbywać w każdy piątek.

– Nowe wakacyjne połączenie to odpowiedź na rosnące oczekiwania naszych pasażerów, którzy chcą odkrywać nowe miejsca i spędzać urlop w maksymalnie komfortowych warunkach – mówi Michał Tabisz, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

– Wyspy Jońskie od lat przodują w rankingach popularności wśród turystów, również z Polski południowo-wschodniej. Jestem przekonany, że Zakynhtos będzie jednym z hitów przyszłorocznych wakacji – dodaje Tabisz.

Oprócz lotów do Grecji, w sezonie letnim 2017 r. podrzeszowskie lotnisko będzie oferować połączenia czarterowe na wspomnianą Majorkę i do Bułgarii (Burgas).

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć do Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu (12 rejsów tygodniowo, lotniska w Stansted i Luton), Paryża, Berlina, Dublina, a także do: Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Monachium oraz na Korfu. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair i Adria.

We wrześniu 2016 r. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka odprawił prawie 63 tys. pasażerów, zaś w całym 2015 r. obsłużono ponad 645 tys. pasażerów. To 7-procentowy wzrost w porównaniu do poprzedniego roku.

(ak, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama