Zdjęcie: Dron.Rzeszow.pl

Ryanair poinformował, że jesiennie loty z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce do szkockiego Glasgow będą się odbywały się dwa razy w tygodniu – w każdy wtorek i sobotę.

O tym, że irlandzka linia lotnicza od końca października 2017 r. uruchomi połączenia z Rzeszowa do Glasgow (lotnisko Prestwick) informowaliśmy TUTAJ. Ryanair wówczas nie sprecyzował, w jakie dni będą obsługiwane połączenia.

Olga Pawlonka, odpowiedzialna w Ryanair za sprzedaż i marketing w Europie Środkowo-Wschodniej, przekazała nam już dokładne terminy odlotów z Rzeszowa do Glasgow.

We wtorek i sobotę z Jasionki samolot będą odlatywał o godz. 21:20. Przylot do Glasgow o 23:25. Podróż będzie trwała trzy godziny i pięć minut. Z Glasgow pasażerowie wylecą o godz. 17:00. Przylot do Rzeszowa o 20:55. Czas podróży to niespełna trzy godziny.

Ceny bilety na połączenie Rzeszów – Glasgow rozpoczynają się od 119 zł. Promocja trwa do wtorku (11 kwietnia) do północy. Rezerwacja na ryanair.com

Lotnisko Glasgow-Prestwick położone jest około 51 km od centrum Glasgow. Można się do niego dostać autobusem linią X77, którą obsługuje Stagecoach Western X77 Express Service. Podróż trwa około 50 minut. Są też dwie linie X99 i X100 (autobusy ekspresowe) kursujące na trasie Prestwick – Glasgow – Edynburg.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Glasgow Prestwick to jedyne lotnisko w Szkocji, które ma własną stację kolejową. Podróż do centrum Glasgow trwa około 45 minut. Po wylądowaniu na lotnisku należy iść na platformę numer 1, skąd odjeżdżają pociągi do centrum Glasgow. Nie trzeba wcześniej kupować biletu, dostępne są także u konduktora. Stacja Glasgow Central jest ostatnią stacją na trasie pociągu.

Przypominamy także, że od 7 maja br. Ryanair wznawia z Jasionki loty na grecką wyspę Korfu (raz w tygodniu – w niedzielę).  

Z kolei od czerwca do września br. w każdą niedzielę z Jasionki odlatywać będą czarterowe samoloty na hiszpańską wyspę Majorka. Za sprzedaż biletów na tej trasie odpowiedzialny jest touroperator TUI. Także od czerwca będą czarterowe połączenia na malowniczą wyspę Zakynthos w Grecji – w każdy piątek.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama