Zdjęcie: Pixabay

Nowe połączenie do chorwackiego Splitu oraz przywrócenie lotów do Burgas – to najnowsze propozycje podrzeszowskiego lotniska na tegoroczne wakacje. Od czerwca zostaną też wznowione połączenia do Newark i rejsy Ryanaira. 

W czwartek Port Lotniczy w Jasionce zaprezentował wakacyjną ofertę lotów. – To efekt dobrej współpracy z naszym narodowym przewoźnikiem. LOT dostrzega potencjał rynkowy Podkarpacia, proponując oczekiwane przez pasażerów słoneczne kierunki – cieszy się Adam Hamryszczak, prezes podrzeszowskiego portu. 

Jasionka mocno ucierpiała na pandemii koronawirusa, ale władze lotniska podkreślają, że nie tylko udało się utrzymać trasy wprowadzone w poprzednich latach, ale także dołożyć do nich nową, do wspomnianego Splitu. – Jestem przekonany, że loty do Splitu będą cieszyć się dużą popularnością – twierdzi Hamryszczak. 

– Rozwój połączeń z Chorwacją ma dla naszego regionu nie tylko znaczenie turystyczne, ale również ważny wymiar gospodarczy – mówi Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. Dwa lata temu Rzeszów podpisał umowę o współpracy ze Splitem.  

Nowe połączenie do Splitu oraz przywrócenie popularnych lotów do Burgas uzupełniają wcześniej ogłoszone trasy krajowe – do Gdańska i Szczecina – oraz międzynarodowe połączenia z Zadarem i Newarkiem. Do Jasionki wracają również loty czarterowe do tureckiej Antalyi i Bodrum (w środę i sobotę) oraz Monastyru w Tunezji (w czwartki).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Loty z Rzeszowa do Gdańska będą dwa razy w tygodniu, obsługiwane przez samoloty Bombardier Q400 – od 19 czerwca do 11 września (we wtorki oraz soboty), zaś do Szczecina – od 14 czerwca do 10 września (w piątki i poniedziałki). Loty do Zadaru będą raz w tygodniu, w soboty – od 19 czerwca do 11 września.

Od czerwca do września LOT przywraca również transatlantyckie połączenie Rzeszów -Newark, obsługiwane przez Boeingi 787 Dreamliner. Od początku czerwca regularne loty z Rzeszowa wznawia też irlandzki Ryanair – do Londynu, Manchesteru, East Midlands i Dublina, zaś węgierski Wizzair wznawia rejsy do Eindhoven. 

Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama