Zdjęcie: Rzeszów News

Miały być gotowe do końca września, będą z dwumiesięcznym opóźnieniem. W Rzeszowie przybędzie pięć nowych przejazdów rowerowych. 

Przejazd będzie m.in. w ścisłym centrum miasta – na skrzyżowaniu al. Cieplińskiego z al. Piłsudskiego. Tam zabezpieczono sieci podziemne, wybudowano kanalizację kablową pod nowe sygnalizatory i fundamenty oraz podbudowę pod chodniki, na których będzie kostka.

Z kolei na skrzyżowaniu al. Batalionów Chłopskich z ul. Przemysłową, jak informuje Urząd Miasta w Rzeszowie, montowane są już nowe sygnalizatory.

Na skrzyżowaniach ul. Langiewicza z al. Batalionów Chłopskich i al. Powstańców Warszawy i ul. Hetmańskiej zaś do zakończenia pozostało ułożenie asfaltowej nawierzchni na ścieżce rowerowej oraz wykonanie oznakowania.

– Na ostatnim z przejazdów – na skrzyżowaniu al. Witosa, ul. Wiktora i ul. Wyspiańskiego rozpoczęto korytowania terenu pod budowę odcinka chodnika – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Budową przejazdów zajmuje się firma „Elstop” z Nowego Sącza. Inwestycja kosztuje ponad 1,655 mln zł, częściowo finansuje ją unijny program „Polska Wschodnia”. Przejazdy mają być gotowe do końca listopada br., w lipcu miasto zapowiadało finał do końca września. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama