Zdjęcie: Dom Pomocy Społecznej
Reklama

Do 83 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sucharskiego. Nowy przypadek odnotowano też w KSW nr 2.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 17 przypadków zakażenia koronawirusem wśród pracowników DPS-u przy ul. Sucharskiego. – Do 2 października w ognisku potwierdzono łącznie 83 wyników dodatnich, w tym u 54 pensjonariuszy i 29 osób z personelu. Trwa dochodzenie epidemiologiczne – podaje Dorota Gibała, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W ognisku w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie odnotowano nowe zakażenie u pacjenta Ośrodka Dializ. – Do 1 października potwierdzono tam 9 zakażeń u pacjentów – przekazuje Gibała.

Chorych nie przybyło za to w Klinice Neurochirurgii w KSW nr 2. Jak dotąd, zakażonych jest tam 16, w tym 10 pacjentów i 6 osób z personelu. 

W ośmiu rzeszowskich szkołach prowadzone są częściowo zajęcia w systemie hybrydowym. To Zespół Szkół Elektronicznych, Szkoła Podstawowa nr 8, Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów, przedszkola nr 24 i nr 12, II, IV i IX Licea Ogólnokształcące. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: