Reklama

Rada Miasta Rzeszowa zgodziła się na podwyższenie cen jednorazowych biletów MPK. Zmienią się również stawki za płatne parkowanie.

Uchwały w obu sprawach zostały przegłosowane podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Przeciwko podwyżce biletów (z 2,8 zł na 3 zł) byli radni PiS.

– Moment jest wyjątkowo niefortunny – mówił Robert Kultys, radny PiS. Nawiązywał do tego, że od przyszłego roku w Rzeszowie zostanie wprowadzona strefa płatnego parkowania, która ma spowodować, że mieszkańcy Rzeszowa częściej będą korzystać z miejskiej komunikacji.

– Ta podwyżka dotyczy tylko pasażerów okazyjnych – odpowiadał Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Za podwyższeniem jednorazowych cen biletów było 15 radnych, 9 przeciw, jeden się wstrzymał.

Radni zgodzili się również na zmiany w regulaminie dotyczącym strefy płatnego parkowania. Godzina za parkowanie w drugiej podstrefie (pomarańczowej) została zmniejszona z 2 zł do 1,5 zł. Tańszy będzie także miesięczny abonament – z 200 zł do 120 zł.

Stawki godzinowe i abonament (200 zł) w pierwszej podstrefie (niebieskiej) zostały utrzymane. Za pierwszą godzinę kierowcy będą płacić 2 zł, za drugą 2,4 zł, za trzecią 2,8 zł, za czwartą 2 zł. Każda kolejna również 2 zł, co oznacza, że po czwartej godzinie nie będzie ponownego naliczania, jak to było pierwotnie planowane.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mieszkańcy, którzy mieszkają w obrębie strefy, za jedno auto w gospodarstwie domowym zapłacą miesięczny abonament w wysokości 10 zł, za drugi samochód kolejne 10 zł, a za trzeci i następny 100 zł.

Płatne parkowanie w Rzeszowie będzie obowiązywało od 1 stycznia 2016 r. od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do 17:00.

We wtorek radni zdecydowali również, że od nowego roku w Rzeszowie wzrosną ceny za wodę i ścieki. Więcej TUTAJ.

Wkrótce więcej informacji.

(wb, sl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama