Zdjęcie: PIxabay

Już po 6 minutach będzie gotowy wynik nowych testów antygenowych na obecność COVID-19, które od najbliższego piątku (31 lipca) będą wykonywane w Centrum Medycznym Medyk w Rzeszowie. 

Badanie będzie polegać na pobraniu wymazów z górnej części gardła. – Testy tego typu to w Polsce nowość – twierdzi Stanisław Mazur, dyrektor rzeszowskiego Medyka. Za wykonanie najnowszych 6-minutowych testów trzeba zapłacić 200 zł. 

Medyk wprowadza także nową technologię, dzięki której w ciągu pół godziny będzie można przebadać 72 osoby na obecność koronawirusa. Taka metoda badania sprawdzi się podczas wydarzeń z dużą liczbą osób, np. konferencje, kongresy czy wesela.

W dalszym ciągu w punktach Medyka wykonywane są także testy na przeciwciała oraz diagnostyka genetyczna klasyczną metodą RT PCR. – Jeśli pacjent kierowany jest przez sanepid, testy są wykonywane nieodpłatnie – dodaje Stanisław Mazur. 

Bezpłatne testy genetyczne RT PCR wykonywane są dla osób przebywających na kwarantannie, udających się na leczenie uzdrowiskowe do sanatorium lub dla studentów kierunków medycznych.

Pacjenci chcący się przebadać mogą skorzystać też z punktu pobrań drive-thru przy przychodni Medyk przy al. Rejtana 53 w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama