Urząd Miasta w Rzeszowie dostał pozwolenie na użytkowanie toalet, które wybudowano na rzeszowskich bulwarach. Mieszkańcy mogą z nich już korzystać.

Nowe toalety znajdują się za warsztatami należącymi do Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Hetmańskiej – pomiędzy szkołą, a Lidlem. Budowa toalet trwała prawie rok, powstały one z opóźnieniem. Miały być gotowe już wiosną 2015 r. Za wybudowane toalet miasto zapłaciło 630 tys. zł.

– Mamy pozwolenie na użytkowanie toalet, mieszkańcy mogą z nich korzystać – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Korzystanie z toalet jest płatne. Za skorzystanie z kabiny i pisuaru i trzeba zapłacić złotówkę. Opłata za skorzystanie z 10-minutowego prysznicu wynosi 2 zł. Darmowe jest korzystanie z pokoi do przewijania niemowląt i karmienia dziecka.

W toaletach są  dwa prysznice – po jednym dla mężczyzn i kobiet. Jest również toaleta dla niepełnosprawnych. Ponadto są po trzy kabiny dla kobiet i mężczyzn, tyle samo umywalek, a także trzy pisuary dla mężczyzn.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Od 1 kwietnia do 30 września toalety są czynne od poniedziałku do piątku od godz. 10:00 do 19:00, w soboty i niedziele od 10:00 do 21:00, a od 1 października do 31 marca od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00, w soboty i niedziele od 10:00 do 20:00.

Jak wyglądają toalety na bulwarach, możecie zobaczyć TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama