Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Hiszpańska wyspa Fuerteventura na Oceanie Atlantyckim, Wyspy Kanaryjskie, albańska Tirana, Monastyr w Tunezji oraz bułgarska Warna – to nowe wakacyjne loty w 2020 roku z lotniska w Jasionce koło Rzeszowa. 

Od czerwca przyszłego roku spragnieni słońca turyści będą mogli polecieć z Rzeszowa na Fuerteventurę. Dzięki wieloletniej współpracy Portu Lotniczego w Jasionce z biurem podróży “Itaka”, największy polski touroperator, oprócz Wysp Kanaryjskich, w ofercie ma pakiety wakacyjne z wylotem z Jasionki do albańskiej Tirany.

Wśród czarterowych nowości znalazły się także loty do Monastyru w Tunezji oraz bułgarskiej Warny. Łącznie podróżni planujący skorzystać latem 2020 r. z podrzeszowskiego lotniska mają do wyboru 10 wakacyjnych tras w sześciu krajach. Wszystkie są już dostępne w systemach rezerwacyjnych w promocyjnych cenach.

– Kolejny rok z rzędu nasza siatka połączeń czarterowych poszerza się o nowe, atrakcyjne kierunki, oczekiwane przez podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich regionów – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

– Wyspy Kanaryjskie to odpowiedź na potrzeby bardziej wymagających turystów, poszukujących oferty o wyższym standardzie. Świetny stosunek jakości do ceny znajdziemy z kolei w Tunezji czy Albanii. Sprawdzone wakacyjne destynacje takie, jak turecka Antalya, Słoneczny Brzeg w Bułgarii czy wyspy greckie, podobnie jak w minionych latach, powinny przyciągnąć tysiące podróżnych – uważa prezes Hamryszczak. 

Paweł Henicz, wiceprezes “Itaki”, mówi, że ich biuro podróży chce pomóc lotnisku w Jasionce w byciu liderem wakacyjnych czarterów w tej części Polski. Zarówno nowe kierunki, przygotowane przez nas na 2020 rok, jak i dotychczas oferowane destynacje z wylotem z Rzeszowa, gwarantują podróżnym komfort i bezpieczeństwo – zapewnia Henicz. 

W 2019 roku Port Lotniczy w Jasionce obsłużył ponad 64 tys. pasażerów na połączeniach czarterowych – ponad 25 procent więcej niż w ub. r. Dzięki nowym kierunkom, Jasionka spodziewa się, że w 2020 roku liczba pasażerów czarterów wzrośnie nawet o 40 procent. 

Z podrzeszowskiego lotniska na co dzień można latać do Warszawy, Londynu i Monachium oraz Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands. W sezonie letnim jest cotygodniowe połączenie z Nowym Jorkiem oraz połączenie do Aten. Loty obsługują przewoźnicy: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

Zdjęcie: Materiały prasowe

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: