Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Miasto szykuje się do budowy kolejnych żłobków na rzeszowskich osiedlach: Drabinianka i Budziwój. Im więcej będzie pieniędzy, tym szybciej powstaną.

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, planowana budowa żłobków na Drabiniance i w Budziwoju to efekt rozmów prezydenta Konrada Fijołka z mieszkańcami obu osiedli, które systematycznie się rozbudowują. 

Żłobek na Drabiniance ma powstać przy ulicy Jachowicza. W sąsiedztwie są już szkoła i przedszkole, które otwarto we wrześniu 2022 roku. Przygotowania do budowy żłobka dla ok. 190 dzieci już się rozpoczęły. W środku będzie sześć sal. Na zewnątrz – plac zabaw.

Wieloletnia Prognoza Finansowa Miasta przewiduje budowę w 2026 roku. Inwestycja ma kosztować blisko 18 mln zł. – Dokumentacja jest już gotowa. Jeśli uda się znaleźć szybciej finansowanie, budowa zostanie przyspieszona – zapowiada Artur Gernand.

Na osiedlu Budziwój żłobek ma być przy ul. Strzelców. Tam roboty mają ruszyć już w 2024 roku. Budynek nie został jeszcze zaprojektowany, ale wstępnie wiadomo, że pomieści ok. 170 dzieci. W tegorocznym budżecie Rzeszowa zapisano 76 tys. zł na dokumentację.

Szacuje się, że budowa żłobka w Budziwoju będzie kosztować 12 mln zł. 

(saba)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama