Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu lek. Piotr Janik

Zabieg jest bezbolesny, trwa zaledwie kilka minut, a efekt jest natychmiastowy. W rzeszowskim szpitalu Pro-Familia leczą żylaki jedną z najbardziej nowoczesnych technik – Flebogrif.

To całkowicie polska metoda, która łączy w sobie rodzaj mikrochirurgii z farmakoterapią. Zabieg, jako pierwsi w Rzeszowie, przeprowadzili  kilka dni temu specjaliści z Pro-Familii.

Jak pokazują statystyki, nawet 70 procent Polek i 60 procent Polaków zmaga się z żylakami, które nieleczone mogą prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zakrzepica i zatory. W początkowym stadium choroby warto zastosować małoinwazyjne metody lecenia, które pozwolą pożegnać się z nieestetycznymi zmianami na nogach.

– Flebogrif to metoda małoinwazyjna. Likwidujemy żylaki z jednego małego nakłucia, praktycznie bez znieczulenia. To pierwsza, Polska metoda, która stosowana jest nie tylko w naszym kraju, ale także m.in. w krajach Unii Europejskiej – wyjaśnia prof. Tomasz Zubilewicz, jeden z najbardziej cenionych i uznanych chirurgów naczyniowych w kraju.

Na czym polega zabieg? Pod kontrolą USG do środka chorobowo zmienionej żyły wprowadzamy zostaje specjalny cewnik oraz leki. Cewnik jest wyposażony w wysuwane elementy tnące, które mechanicznie uszkadzają wewnętrzną warstwę żyły.

Jednocześnie przez cewnik podawany jest środek w postaci pianki, powodujący również zmiany morfologiczne żyły. W efekcie dochodzi do obkurczenia i zarastania chorobowo zmienionej części żyły, a docelowo do jej zamknięcia, a to znaczy że żylak znika. Nie powstają krwiaki ani blizny.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, a po jego zakończeniu powrót do pracy i codziennych aktywności jest niemalże natychmiastowy.

– Metoda jest przeznaczona dla osób w każdym wieku. Zarówno młodych kobiet i mężczyzn, oczekujących dobrego efektu kosmetycznego, jak i dla starszych osób, które obawiają się np. znieczulenia ogólnego – mówi lek. Piotr Janik, specjalista chirurgii naczyniowej w Pro-Familii.

Zabieg wykonywany jest przez specjalistów w Poradni Chorób Żył w Pro-Familii. 

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama