Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Wirtualna mapa zagrożeń, baza pism i orzecznictwa sądowego, e-usługi związane z prowadzeniem firmy oraz wspomaganie edukacji i komunikacji ze studentami – to główne zadania 12 e-usług edukacyjnych stworzonych przez WSPiA. 

– Usługi służą nie tylko studentom, ale także mieszkańcom Podkarpacia – podkreśla Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Platforma powstały w ramach wartego ponad 5,6 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Nowoczesną platformę e-usług edukacyjnych przygotowało i wdrożyło konsorcjum dwóch spółek PCG Academia oraz OPTeam. 

Cały w projekt w 85 procentach został sfinansowany z unijnych funduszy i najwyższej oceniony spośród wniosków złożonych przez uczelnie niepubliczne z Podkarpacia.

Głównym założeniem było stworzenie i wprowadzenie 12 nowych e-usług dla studentów oraz pracowników naukowych i administracyjnych WSPiA. Usługi podzielono na dwie kategorie. W pierwszej są te, które wspomagają komunikację i edukację studentów.

Wśród tych e-usług znalazła się nowoczesna platforma e-rekrutacji, e-tablica ogłoszeń połączona z monitorami LCD wyświetlającymi informacje dla studentów, system e-kontaktu z wykładowcami i pracownikami WSPiA, e-wykłady z materiałami wspomagającymi zdobywanie wiedzy i elektroniczny obiegu dokumentów pomiędzy studentami a dziekanatem.

– Dodatkowym ułatwieniem dla studentów i wykładowców będzie usługa e-listy obecności i Interaktywny system badań – zapowiada Przemysław Pawlak. 

W drugie kategorii znalazły się usługi, z których korzystać mogą wszyscy mieszkańcy regionu. Uczelnia stworzyła elektroniczne platformy Klinik działających przy WSPiA: Prawa, Przedsiębiorczości, Administracji oraz Bezpieczeństwa. Projekt wprowadził ścisłą współpracę z gospodarką i instytucjami publicznymi oraz nową jakości dostępu do zasobów wiedzy.

W ramach e-Kliniki Bezpieczeństwa powstała interaktywna mapa zagrożeń pozwalająca poznać statystyki dotyczące pożarów, przestępstw i wypadków oraz baza dokumentów przydatnych przy organizacji np. imprez masowych czy przewozu towarów niebezpiecznych.

E-Klinika Prawa i Administracji oferuje m.in. ogólnodostępną bazę orzecznictwa sądowego z zakresu prawa karnego, administracyjnego, cywilnego, rodzinnego oraz ubezpieczeń społecznych. Dostępne są także orzeczenia WSA, NSA i Trybunału Konstytucyjnego.

– Co bardzo ważne, mieszkańcy mogą również skorzystać z bazy gotowych pism procesowych np. pozwów o zapłatę lub wniosku o uzasadnienie wyroku – informuje Przemysław Pawlak. 

Z kolei e-Klinika Przedsiębiorczości  oferuje m.in. pomoc on-line doradców biznesowych, konsultację biznesplanów.

Na potrzeby projektu, WSPiA unowocześniła swoje zaplecze techniczne. Uczelnia kupiła urządzenia niezbędne do realizacji i wdrożenia e-usług m.in. nowoczesne serwery kasetowe, biblioteki taśmowe oraz zasilacze UPS i agregat prądotwórczy. 

Platformę e-usług edukacyjnych znaleźć można na stronie e-uslugi.wspia.eu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: