Na terenie Parku Naukowo–Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”, prowadzonego przez Powiat Rzeszowski, zainwestowała kolejna firma:
I-BS.pl. Spółka zajmuje się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania.

 I-BS.pl jest producentem oprogramowania i wiodącym dostawcą systemów IT.

– Od ponad 10 lat zajmujemy się także projektowaniem, instalowaniem elektrowni słonecznych, systemów ogrzewania i chłodzenia za pomocą pomp ciepła dla biznesu i klientów indywidualnych. Jesteśmy pasjonatami technologii – mówi Henryk Mierzwiński, prezes I-BS.pl.

– Jest możliwe postawienie bardzo opłacalnego budynku niskoenergetycznego, zasilanego i ogrzewanego energią słoneczną. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już od 7 lat w siedzibie spółki w Stalowej Woli, a oferowane rozwiązania przynoszą korzyści naszym klientom, ułatwiając im życie i znacznie obniżają koszty funkcjonowania – dodaje. 

Henryk Mierzwiński, prezes zarządu I-BS.pl: Tworzymy i wdrażamy innowacyjne technologie informatyczne dla biznesu.

Spółka działa na rynku od 2007 r. Jej rozwiązania kierowane są m.in. do bankowości, instytucji finansowych, przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Główna siedziba znajduje się w Stalowej Woli, natomiast terenowe oddziały w Tarnobrzegu oraz Rzeszowie. Firma zatrudnia 82 osoby. Ponad 70 proc. pracowników ma wyższe wykształcenie.

Wartość planowanej inwestycji na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko” to 1,8 mln zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wspaniała lokalizacja i świetna infrastruktura

Spółka współpracuje z uczelniami wyższymi, w tym z Politechniką Rzeszowską, w zakresie pozyskiwania nowej kadry i podejmowania inicjatyw ze studentami dotyczących praktyk studenckich.

– Bardzo ważne jest również to, że spółka zamierza utworzyć stały dział badawczo-rozwojowy w oddziale rzeszowskim oraz docelowo utworzyć inkubator innowacyjnych technologii. Region województwa  podkarpackiego i okolice Rzeszowa zapewniają bowiem dostęp do wykształconych specjalistów z zakresu nowoczesnych technologii IT – mówi Waldemar Pijar, sekretarz powiatu rzeszowskiego, główny koordynator „Dworzyska”.

Waldemar Pijar, Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”: -. Region województwa podkarpackiego i okolice Rzeszowa zapewniają dostęp do wykształconych specjalistów z zakresu nowoczesnych technologii IT.

Zarząd firmy zapewnia, że o wyborze terenu pod nową inwestycję przesądziła m.in. świetna lokalizacja oraz infrastruktura „Dworzyska”.

Józef Jodłowski, starosta rzeszowski, mówi: – I-BS.pl działa w obszarach wysokich technologii. Na potencjał tej spółki składają się zarówno nagromadzony kapitał wiedzy, jak i doświadczenie pracujących w niej specjalistów. Pojawienie się na „Dworzysku” tego typu firmy znacznie poszerza gospodarczą ofertę całego naszego regionu. Warto przy tym przypomnieć, że do tej pory na terenie „Dworzyska” pojawiły się już firmy m.in. z branży chemicznej, handlowej, lotniczej, kosmetycznej i odzieżowej.

Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski: – Pojawienie się na „Dworzysku” tego typu firmy znacznie poszerza gospodarczą ofertę całego naszego regionu.

PNT „Rzeszów – Dworzysko” to atrakcyjny teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy -Polska- Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 25 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.

Reklama