Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

Dobra wiadomość dla pacjentów szpitala w podrzeszowskim Górnie. Wkrótce będzie miał tomograf komputerowy najnowszej generacji.

W środę w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej „Sanatorium” im. Jana Pawła II, Józef Jodłowski, starosta rzeszowski, odebrał symboliczny czek na kwotę 3,5 mln zł na zakup tomografu. Pieniądze pochodzą z rezerwy budżetu państwa.

– Skuteczniejsza diagnostyka, która możliwa będzie przy zastosowaniu tomografu najwyższej klasy, będzie mieć ogromne znaczenie w ratowaniu ludzkiego życia – mówił podczas odbierania czeku starosta Jodłowski.

Badanie metodą tomografii komputerowej jest bezbolesną techniką diagnostyki obrazowej, pozwalającą na ocenę narządów wewnętrznych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Szpital w Górnie oferuje specjalistyczne leczenie gruźlicy i chorób płuc, zajmuje się też opieką długoterminową, posiada specjalistkę ambulatoryjną, zajmuje się rehabilitacją leczniczą oraz diagnostyką medyczną.

W Górnie znajduje się także pierwszy na Podkarpaciu, a czwarty w kraju ośrodek dla chorych na Alzheimera, który jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. W 2017 roku oddano do użytkowania nowy budynek dla chorych.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama