Reklama

Już 15 stycznia br. w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie Noworoczny Koncert Wiedeński z udziałem gwiazd polskiej i międzynarodowej sceny muzycznej. Gwiazdorska obsada, soliści, orkiestra, balet, przepiękne głosy i projekcje multimedialne.

Niekwestionowana, najbardziej rozpoznawalna Orkiestra Straussowska wykonująca wyłącznie muzykę Króla Walca – Johanna Straussa od niemal dekady zagra w Rzeszowie. Noworoczny Koncert Wiedeński to, oprócz doskonałej muzyki, czysta zabawa, podczas której nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. Koncert programowo nawiązywać będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

Laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych

Podczas Noworocznego Koncertu Wiedeńskiego wystąpią dla Państwa obdarzeni wspaniałymi głosami, fantastyczni soliści operowi oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych.

Ponadczasowe przeboje króla walca – Johanna Straussa

Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje króla walca – Johanna Straussa. Usłyszymy popisowe arie z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza” oraz „Kraina uśmiechu”. Nie zabraknie takich utworów jak walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, arii Barinkaya „Wielka sława to żart”, duetu wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa” czy polki „Tritsch-Tratsch” oraz słynnego „Marszu Radeckiego”.

Olśniewające kreacje artystów

W klimat magicznych bali wiedeńskich wprawią olśniewające kreacje artystów, przepiękne suknie balowe solistek oraz Straussowskiej Orkiestry Kameralnej. Artyści przeniosą słuchaczy do bajkowego świata, gdzie każdy może bujać się w rytm muzyki oraz śpiewać wraz z solistami najpiękniejsze, wiedeńskie i operetkowe przeboje. 

BILETY STACJONARNIE:
Sklep Muzyczny Riff – Rzeszów, ul. Dąbrowskiego 17
Księgarnia PWN – Rzeszów, ul. Pigonia 8

BILETY ON-LINE: Noworoczny Koncert Wiedeński w Filharmonii Podkarpackiej

Reklama