Zdjęcie: materiały prasowe

Fundacja „Z uśmiechem przez życie” wraz z gabinetem stomatologicznym „Abident” organizują bezpłatne badania przesiewowe w kierunku nowotworu jamy ustnej. Zaplanowane je na piątek i sobotę (5-6 kwietnia) w Rzeszowie.

Ponad połowa dotkniętych chorobą przeżyje raka jamy ustnej po 5 latach. Jeśli choroba zostanie zdiagnozowana wystarczająco wcześnie, istnieje duża szansa na wyleczenie. Rak jamy ustnej może pojawić się w każdym jej miejscu: na wargach, języku i w gardle, a także na gruczołach ślinowych, w gardzieli, krtani i zatokach.

Większość nowotworów jamy ustnej występuje u ludzi po 40. roku życia, a ich wystąpieniu może sprzyjać dieta uboga w owoce i warzywa. Ryzyko to jest jeszcze większe u osób używających zarówno tytoniu, jak i pijących alkohol. Badania przesiewowe mają kluczowe znaczenie dla wykrycia choroby w jej wczesnym stadium.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dlatego fundacja „Z uśmiechem przez życie” wraz z rzeszowskim gabinetem stomatologicznym „Abident” organizują bezpłatne badania – w piątek i sobotę (5-6 kwietnia). Odbędą się one w gabinecie „Abident” przy ulicy Welca 7, w piątek od godz. 8:00 do 14:00, w sobotę badania także będą prowadzone od 8:00. 

Na badania wcześniej trzeba się zarejestrować pod numerem telefonu: 886 131 830. Badanie jest krótkie, trwa maksymalnie 15 minut, jest nieinwazyjne, bezbolesne.  Poprzedza je ankieta zdrowotna. Dentysta standardowo bada jamę ustną, ogląda błonę śluzową za pomocą urządzenia goccles, by wychwycić potencjalne zmiany nowotworowe.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama