„Carte Blanche” w reżyserii Jacka Lusińskiego to pierwszy film, jaki obejrzą widzowie w nowym cyklu filmowym „Z seniorem raźniej” w rzeszowskim kinie Zorza.

Zorza we współpracy z rzeszowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku zaprasza wszystkich seniorów na comiesięczne spotkania filmowe. Będą się odbywały w wybrane poniedziałki o godzinie 17:00.

– W ramach cyklu prezentowane będą filmy z różnych kategorii, a o ich wyborze będą decydowali uczestnicy. W cenie biletu za 11 zł herbata oraz ciastko – informuje Rafał Kaplita z rzeszowskiego kina Zorza.

Pierwszy spotkanie w ramach cyklu „Z seniorem raźniej” już w najbliższy poniedziałek (23 lutego). Widzowie obejrzą „Carte Blanche”, film wyreżyserowany przez Jacka Lusińskiego.

„Carte Blanche” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia uwielbianego przez uczniów nauczyciela historii z liceum, który – aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury – ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. W roli głównej Andrzej Chyra, trzykrotny laureat nagrody dla najlepszego aktora festiwalu w Gdyni („Dług”, „Komornik”, „W imię…”).

Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper (Andrzej Chyra), zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

Chyra jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć powiedział: „To poruszający, ludzki scenariusz. Chyba najważniejsze w tej historii jest to, że ktoś dotknięty nieszczęściem potrafił to obrócić w coś optymistycznego”. Aktor podkreślał także, że „Carte Blanche” może być głosem w ważnej dyskusji społecznej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama