Filmy o wyjątkowych walorach artystycznych, filmy głośne i cenione przez publiczność, jednocześnie filmy, których być może wiele osób nie widziało, albo wiele osób chciałoby jeszcze raz zobaczyć – to najnowsza propozycja dla widzów rzeszowskiego kina „Zorza”.

Filmy w ramach nowego cyklu „Złote Przeboje Filmowe” będą pokazywane w każdą trzecią środę miesiąca o godzinie 18:30 przy, jednocześnie, przystępnej cenie 11 zł za bilet.

Pierwszy film już dzisiaj (18 lutego) – bijąca rekordy popularności „Ida”, film wielokrotnie nagradzany, polski kandydat do Oscara.

„Ida”

Lata 60. w Polsce. Anna jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów matka przełożona stawia warunek: Anna musi odwiedzić swoją ciotkę Wandę, jedyną żyjącą krewną. Obie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są.

Poruszający, kameralny, wybitny w obrazie dramat, którym reżyser wraca do rodzinnego kraju. Z wielkim wyczuciem łączy intymną historię młodej kobiety z historycznym i społecznym tłem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Za miesiąc „Lewiatan”

Wiadomo już, jaki film będzie można zobaczyć w przyszłym miesiącu – 18 marca. To „Lewiatan”, zdobywca Złotego Globu, rosyjski kandydat do Oscara.

Kola mieszka z młodą żona Lilą i nastoletnim synem Romą w małym miasteczku nad morzem w północnej Rosji. Ma stary drewniany dom, położony nad zatoką, który odziedziczył po ojcu. Mer miasteczka Wadim Szelewiat, w którego gabinecie wisi na ścianie portret Władimira Putina, wygrał z Kolą sprawę sądową i zamierza wyrzucić go z domu. Na pomoc przybywa Dimitri – znajomy prawnik z Moskwy, który wie, jak uratować majątek Koli.

Rozpoczyna się walka o przetrwanie ze skorumpowaną strukturą władzy, która zaczyna być coraz bardziej agresywna. Sytuacja się komplikuje, gdy prawnik okazuje się kochankiem Lili. Brutalna miasteczkowa klika zmusza go do wyjazdu, a rodzina Koli zostaje sam na sam z bezwzględnym, pożerającym wszystko Lewiatanem, którym okazuje się współczesna Rosja.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama