Reklama

W październiku i listopadzie w Rzeszowie odbędzie się cykl imprez folklorystycznych. „Kultura z Przytupem” będzie poświęcona kulturze ludowej.

Głównym celem nowego bloku artystycznego będzie konsolidacja i promocja wszystkich wykonawców folklorystycznych i pasjonatów kultury ludowej, którzy na co dzień prowadzą swoją działalność w licznych filiach Rzeszowskiego Domu Kultury.

„Kultura z Przytupem” zostanie po raz pierwszy zaprezentowana mieszkańcom dzięki serii imprez folklorystycznych, które odbędą się jesienią w Rzeszowie.

Pierwszą imprezą z cyklu „Kultura z Przytupem” będzie jubileusz 15-lecia działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty realizowany przez Stowarzyszenie Folklorystyczne Karpaty. Zostanie on zorganizowany w najbliższą sobotę (10 października) w Filharmonii Podkarpackiej.

W niedzielę (11 października) w RDK filia „Słocina” odbędzie się 8. edycja Rzeszowskiego Przeglądu Kapel Ludowych „Do Korzeni”. Coroczny konkurs realizowany jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Słocińskiej.

Podczas przeglądu konkurować będą ze sobą zespoły, muzycy i śpiewacy ludowi z całego województwa podkarpackiego, a najlepsze prezentacje muzyczne nagrodzone zostaną przez konkursowe Jury. Szczegółowe informacje na temat udziału dostępne są na stronie www.rdk.rzeszow.pl.

Cykl imprez „Kultura z Przytupem” zamknie jubileusz 30-lecia Zespołu Śpiewaczego Budziwojce, który odbędzie się 29 listopada w RDK filia „Budziwój”. Imprezie towarzyszyć będzie premiera płyty muzycznej nagranej przez zespół.

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny, z czego na pierwszą należało odebrać zaproszenia. Rozeszły się one w bardzo szybkim tempie. Wolnych miejsc już nie ma, ale transmisję koncertu będzie można śledzić na stronie RzeszowNaZywo.pl

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama