Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Europejski Stadion Kultury to największa impreza kulturalna planowana na przyszły rok w Rzeszowie. Nowością będzie festiwal „Karpaty na widelcu”.

– O 100 procent planujemy zwiększyć budżet przewidziany na wsparcie stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność kulturalną. Do tej pory mogły się starać o pieniądze na konkretne projekty, a teraz dotacje będą obejmowały także ich bieżącą działalność – mówi Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa.

2022 rok ma być bogaty w imprezy i wydarzenia, które są planowane przez miasto i podległe mu instytucje. Wśród propozycji Estrady Rzeszowskiej jest przede wszystkim Europejski Stadion Kultury.

– Przygotowujemy także Święto Paniagi, Festiwal Tony, Breakout Days i Rockową Noc. Będzie także Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko – wylicza Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

Przygotowania trwają także do organizacji zapowiadanego przed wyborami prezydenckimi festiwalu kulinarnego „Karpaty na Widelcu”, który ma się odbyć pod okiem Roberta Makłowicza. Miasto zapowiada także Rzeszów Bike and Music Festival oraz Festiwal Polonijny.

Rzeszowski Dom Kultury rozszerzy ofertę zajęć dla wszystkich grup wiekowych, które są prowadzone regularnie w jego 19 filiach na terenie całego miasta.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Planujemy także powrót ogólnopolskiego festiwalu piosenki aktorskiej, filmowej i musicalowej „Piosenka w Meloniku”, a także kolejną odsłonę ogólnopolskiego festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”. Tym razem z proekologiczną misją pod hasłem „Gramy dla klimatu” – mówi Daniel Czarnota z RDK.

Kontynuowane będą także cieszą się dużą popularnością „Potańcówki Miejskie dla Seniorów” oraz imprezy i wydarzenia na poszczególnych osiedlach. Lista pikników, koncertów, warsztatów i seansów kina plenerowego jest bardzo długa.

W przyszłym roku odbędzie się także kolejna edycja festiwalu Carpathia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama