Reklama

45 osób zatrudni firma Gühring Aviation Tools Services. Od wtorku (1 września) w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce będzie tworzyć technologie dla branży lotniczej.

[Not a valid template]

 

Gühring Aviation Tools Services zajmuje w Inkubatorze halę o powierzchni 600 m kw. w budynku C, dwa pomieszczenia biurowe w budynku A w kompleksie Inkubatora.

– Będziemy tworzyć technologię dla branży lotniczej na całym świecie. Chcemy być tam, gdzie tworzy się historia – tłumaczy Rafał Subbotko, prezes firmy.

Gühring Aviation Tools Services będzie współpracowała m.in. z Pratt&Whitney (WSK PZL-Rzeszów). Przez pierwsze dwa lata spółka będzie działać w Inkubatorze Technologicznym. W trzecim roku planuje kolejną inwestycję w Rzeszowie.

– Zamierza u nas produkować narzędzia dla branży lotniczej bazując na nowoczesnej linii produkcyjnej – mówi Barbara Kostyra, wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnej, która zarządza Inkubatorem Technologicznym w Jasionce.

– Na ile intensywne będą to działania, pokaże rozwój projektów, nad którymi obecnie pracujemy, jak również współpraca z firmami z otoczenia Doliny Lotniczej – dodaje Rafał Subbotko.

Wybór nie był przypadkowy

Firma do końca tego roku zatrudni 25 osób, docelowo – 45. Subbotko twierdzi, że decyzję o zainwestowaniu w Rzeszowie podjął szef niemieckiej Grupy Gühring, do której należy rzeszowska spółka, podczas pierwszej wizyty na Podkarpaciu. Miał on okazję zobaczyć możliwości Pratt&Whitney.

Zdaniem przedstawicieli firmy, Podkarpacie jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce. Duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji o wejściu GATS do Rzeszowa, miał też dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Barbara Kostyra uważa, że obecność firmy w Rzeszowie świadczy o tym, że Park Naukowo-Technologiczny „Aeropolis” pełni ważną rolę nie tylko na podkarpackiej mapie biznesowej, ale także w Polsce.

– Firma o takim potencjale zawsze bierze pod uwagę kilka lokalizacji, wybierając na końcu najlepszą. W tym przypadku zaważyła doskonała jakość infrastruktury, jaką oferujemy oraz bardzo dobrze skomunikowana lokalizacja tego miejsca – mówi wiceprezes RARR.

Dodaje, że GATS doskonale wpisuje się w ideę funkcjonowania Inkubatora Technologicznego, który stawia na nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania dla branży lotniczej oraz tworzone nowych miejsc pracy.

Ponad 100 lat tradycji

Spółka Gühring ma ponad sto lat tradycji. Została założona w 1898 r. w Ebingen (dzisiejsze Albstadt Ebingen w Niemczech). Dwa lata później powstał pierwszy zakład produkcyjny. Od początku swojej działalności firma zajmowała się produkcją narzędzi skrawających. W 1976 r. w Wielkiej Brytanii powstał pierwszy zagraniczny oddział firmy.

Obecnie Grupę Gühring reprezentuje blisko 50 spółek regionalnych oraz 25 partnerów handlowych. Klientów obsługuje ponad 60 zakładów produkcyjnych oraz centrów serwisowych na całym świecie.

W Polsce firma Gühring obecna jest od 1996 roku. Jej siedziba jest w Dąbrowie Górniczej. Ma centra serwisowe w Bielsku Białej, Polkowicach i Rzeszowie. Zatrudnia łącznie 200 pracowników.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: