Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Minister edukacji i nauki wydał zgodę na utworzenie nowego kierunku studiów na Uniwersytecie Rzeszowskim. To psychologia.

– Wniosek o wydanie zgody na utworzenie kierunku „psychologia” złożyliśmy do ministerstwa w marcu. Zainteresowanie tym kierunkiem jest bardzo duże. Zgodę otrzymaliśmy we wtorek, 12 września – mówi prof. UR dr hab. Marta Wrońska, zastępca dyrektora Instytutu Pedagogiki Kolegium Nauk Społecznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Przewidziano 50 miejsc na kierunku „psychologia”. – Planujemy utworzyć dwie grupy. Studia rozpoczną się od nadchodzącego roku akademickiego 2023/2024. Mamy wykwalifikowaną kadrę – podkreśla dr hab. Wrońska.

Uniwersytet Rzeszowski otrzymał pozwolenie na utworzenie jednolitych studiów magisterskich na kierunku „psychologia” w Instytucie Pedagogiki Kolegium Nauk Społecznych. Po ukończeniu drugiego roku studiów studenci będą mogli wybrać jedną z dwóch specjalności: psychologia w edukacji lub psychologia kliniczna i zdrowia.

Rekrutacja rozpoczęła się już w środę, 13 września, o godz. 12:00 i potrwa do 18 września do godziny 23:59. Szczegółowe informacje na temat nowego kierunku na UR znajdziecie na stronie: www.ur.edu.pl. System rejestracji jest TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama