Reklama

Dokumentacja nowego mostu na Wisłoku, łączącego ul. Rzecha z ul. Lubelską w Rzeszowie jest już na ukończeniu. Inwestycja powinna ruszyć w połowie maja.

[Not a valid template]

 

Do 20 marca ma być gotowa dokumentacja budowy nowego mostu w Rzeszowie. Przetarg na inwestycję wygrała firma Bilfinger. – Specyfikacja budowy jest na ukończeniu. Roboty zaczną się od budowy mostu, następnie robiona będzie sieć podziemna, a na końcu ulica – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Firma Bilfinger po 20 marca powinna wystąpić o zezwolenie na realizację inwestycji. Według procedur taki dokument powinien zostać wydany w maju. Inwestycja powinna zostać zrealizowana dość szybko, ponieważ zakończenie przewidziano na jesień 2015 roku.

– W tegorocznym budżecie na realizację tej inwestycji zarezerwowano 100 mln złotych. W przyszłym roku ma być to 70 mln – informuje rzecznik. – Cały czas szukamy dodatkowych pieniędzy. Prezydent jeździ do ministerstwa, do Warszawy i rozmawia w tej sprawie.

Nieoficjalnie mówi się, że całkowite dofinansowanie może wynieść nawet 120 mln złotych, obecnie miasto może liczyć na połowę tej sumy. Nowy most będzie najdłuższym, jaki do tej pory wybudowano w Rzeszowie, ma liczyć ok. 500 metrów. Najdłuższe przęsło, będzie miało prawie 250 m długości, a szerokość mostu osiągnie prawie 29 metrów. Na szczycie mostu, którego wysokość wyniesie 110 metrów, zaplanowano potężny pylon, ozdobiony herbem Rzeszowa, czyli krzyżem kawalerskim.

Droga, która będzie budowana na końcu, ma mieć długość 2 km i ma być pierwszym elementem planowanej trasy północnej. Po niej ma nastąpić budowa odcinka łączącego ulice Lubelską z Warszawską oraz ulice Warszawską z Krakowską.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.