Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

W podrzeszowskiej Jasionce Dachser, jeden europejskich operatorów logistycznych, otworzył swój oddział. Będzie on obsługiwał zwłaszcza przesyłki lotnicze. 

Dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce, twierdzi, że w południowo-wschodniej części Polski wiele firm prężnie rozwija sprzedaż zagraniczną. – Liczba obsługiwanych przez nas przesyłek drobnicowych z tej części kraju na przestrzeni ostatnich lat systematycznie rosła – mówi prezes Lichocik. 

Dachser, widząc w tym regionie potencjał biznesowy, postanowił tuż przy lotnisku w Jasionce oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 otworzyć swój oddział. Grzegorz Lichocik twierdzi, że firma, dzięki temu, będzie miała lepszy dostęp do unijnych rynków zbytu. 

Budynek podrzeszowskiego oddziału Dachser ma blisko 3 tys. m kw. W jego skład wchodzą magazyn logistyki kontraktowej (2100 m kw.), terminal przeładunkowy wyposażony w 9 bram i część biurowo-socjalna. Oddział jest przygotowany do obsługi przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

– Z Rzeszowa obsługujemy operacje logistyczne na obszarze Podkarpacia, we wschodniej części Małopolski oraz części województwa świętokrzyskiego. Nasi klienci to firmy m.in. z branży meblowej, szeroko pojętej branży DIY, czy telekomunikacyjnej – wyjaśnia Szymon Charachajczuk, regionalny kierownik sprzedaży z Dachser Rzeszów.

Oddział Dachser w Jasionce jest dziewiątym oddziałem firmy w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania będzie on też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.  

Dachser na całym świecie ma 399 oddziałów w 44 krajach, na rzecz firmy pracuje ponad 30 tysięcy osób. W 2018 roku operator logistyczny obsłużył łącznie 83,7 mln przesyłek o wadze 41,3 mln ton. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: