Reklama

Ponad 240 miejsc parkingowych będzie posiadał powstający obiekt tuż przy hali Podpromie w Rzeszowie. Dziś (6 listopada) na placu budowy uroczyście poświęcono i wmurowano akt erekcyjny.

[Not a valid template]

 

Dwupoziomowy parking połączy ulicę Kilara z parkingiem przy hali Podpromie. Na pierwszym poziomie będzie 155 miejsc parkingowych, na drugim – 88. Połowa z nich będzie ogólnodostępna. Resztę zajmą mieszkańcy budynku, który stanie tuż obok w przeciągu najbliższych 2-3 lat.

– Bardzo się cieszę, że Rzeszów pięknie rozwija się dzięki takim osobom jak pan Piotr Kawalec, którego firma podjęła się budowy tego parkingu. Jeszcze rok temu nawet by nam to przez myśl nie przeszło, że w tym miejscu może stanąć taki obiekt. Znacznie ułatwi on życie mobilnym uczestnikom wszelakich imprez w hali sportowej przy Podpromiu. Niech naszemu miastu przybywa mieszkańców i tego typu budowli. Przejeżdżam tędy codziennie i widzę jak prace posuwają się do przodu – powiedział podczas uroczystości prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Obiekt ma zostać oddany do użytku tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Budowa parkingu i sąsiadującego z nim budynku pochłonie 150 mln złotych. Jego wykonawcą generalnym jest firma Profbud z Rzeszowa.

– Wieżowiec będzie jednym z 10 najwyższych budynków w Polsce. Będzie mierzył 160 metrów i liczył 36 pięter. Trzy dolne kondygnacje będą przeznaczone na biura i sklepy, pozostałe zajmą lokale mieszkalne dla około 240 rodzin – wylicza Krzysztof Karwański, prezes Apklan Deweloper, który jest inwestorem przedsięwzięcia.

Już w styczniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę bloku. Jego rozstrzygnięcie nastąpi w ciągu 2-3 miesięcy. – Wtedy ruszą prace budowlane, które potrwają około 2,5 roku – dodaje Karwański.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

  1. Taki parking to dobry pomysł i coś podobnego powinno stanąć po drugiej stronie mostu Zamkowego od strony hali sportowej. Tylko więcej pięter. Sam tam parkuje a jak zima to wolałbym okien nie skrobać i nie odśnieżać tylko zaparkować pod dachem.

Comments are closed.