Pierwszy w Rzeszowie profesjonalny Teatr Tańca „O.de.la” ma pomysł na nowy spektakl. Tym razem na podstawie opowiadania Fiodora Dostojewskiego pt. „Łagodna”. Na zrealizowanie przedsięwzięcia potrzebuje 3,5 tys. zł.

– Nieszablonowe podejście do Tańca i Teatru, świeżość, której brakuje w Rzeszowie i na którą Rzeszów zasługuje! – uważa teatr „O.de.la”.

Jego członkowie swój projekt zamieścili na stronie Wspieram.To. Dotychczas udało im się zabrać ponad 1900 zł, projekt wsparły 53 osoby (stan na 11 sierpnia). Uda się go zrealizować, jeżeli do 20 sierpnia „O.de.la” zbierze 3,5 tys. zł.

Za zebrane pieniądze teatr planuje przygotować spektakl na podstawie opowiadania Fiodora Dostojewskiego pt. „Łagodna” w choreografii Marty Bury.

– Profesjonalny spektakl wymaga sporych nakładów finansowych i ogromu energii. Zebrane pieniądze chcielibyśmy przeznaczyć na aranżacje muzyki, kostiumy, scenografię, obsługę techniczną i promocję spektaklu, prowizję dla portalu – informuje „O.de.la”.

Pierwsi na Podkarpaciu

Swoją pracę teatr planuje uwiecznić na nagraniu, które zostałoby wydane w formie albumu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„O.de.la” jest pierwszym Teatrem Tańca w Rzeszowie. Powstał w 2014 r. Składa się z kilkunastu doświadczonych tancerzy, łączących różne techniki tańca współczesnego i nie tylko. Połączenie to daje ciekawy efekt sceniczny i nieograniczone możliwości kreacyjne. To pierwszy tego typu teatr na Podkarpaciu.

„O.de.la” w swoim repertuarze ma dwa spektakle: „Edyp” i „Okamgnienie”, pokazywane w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, oraz regularnie grane w Teatrze Maska. „O.de.la” zawsze inspiruje się literaturą. Opowiada i przekazuje emocje ruchem, namawiając widza do dialogu.

Nie być w tyle

Teatr bardzo dba o to, by efekty ich pracy były najwyższej jakości. – Zapotrzebowanie na kulturę w Rzeszowie rośnie, wobec tego, wzorem większych miast jak chociażby sąsiedni Lublin czy Kielce, gdzie Teatry Tańca działają prężnie i przyciągają tłumy widzów, nie chcemy być w tyle – tłumaczą członkowie rzeszowskiego teatru.

Projekt teatru „O.de.la” można wesprzeć już od złotówki. Ci, którzy zdecydują się wpłacić większą kwotę, mogą liczyć na koszulki z logiem teatru, zdjęcie z podpisami całego zespołu, DVD ze spektaklu „Okamgnienie”, 45-minutową lekcję tańca współczesnego z wybranym członkiem teatru, 3-godzinne warsztaty tańca z całym zespołem.

Projekt możecie wspierać TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama