Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Ratusz podpisał umowę z jedną z wrocławskich firm, która opracuje nowy specjalny repertuar fontanny multimedialnej w Rzeszowie. Miasto zapłacić jej za to 80 tys. zł.

Urzędnicy umowę podpisali z firmą Palewicz. – W ciągu miesiąca ma opracować nowy program, przeprowadzić próby. I jak wszystko będzie w porządku, nowy repertuar fontanny wprowadzimy od początku sierpnia – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Nowy repertuar fontanny to dwa 11-minutowe programy, które składać się będą z filmów i pokazów laserowych. Pierwszy to „Muzyka filmowa”, drugi to „Sporty ekstremalne”.

– Nowy repertuar będzie puszczany naprzemiennie z obecnym. Chcemy także, żeby jeden z programów dziennych był nowy – dodaje Chłodnicki.

Ratusz za stworzenie nowego repertuaru wrocławskiej firmie zapłaci 80 tys. zł. To znacznie więcej niż jeszcze kilka tygodni temu mówiła Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Na etapie wyboru firmy, Wąsowicz-Duch twierdziła, że miasto na nowy repertuar planuje wydać kilkanaście tysięcy złotych.

Obecnie w skład repertuarów specjalnych pokazów fontanny multimedialnych wchodzą „Folk dookoła świata, Walka Tytanów” z udziałem aktorów oraz „Historia Muzyki, Innowacyjny Rzeszów”. To właśnie te repertuary mają być przeplatane z nowymi. Pokazy specjalne można oglądać w każdą sobotę o godz. 21:30.

– Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowych repertuarów, bo dotychczasowe już wielu mieszkańcom mogły się znudzić. Żeby ludzi zachęcić do oglądania pokazów, trzeba zaproponować im coś nowego – tłumaczy Maciej Chłodnicki.

Fontanna multimedialna, która znajduje się przy al. Lubomirskich, została otwarta w 2013 r. Od tamtej pory repertuar był zmieniony raz – w 2014 r. Ratusz wydał podobną kwotę – 85 tys. zł.

Pokazy fontanny odbywają się od poniedziałku do niedzieli. O godz. 13:00 dla dzieci, o 17:00 pokaz dzienny, o 21:00 (od 20 czerwca do 21 sierpnia) pokaz wieczorny i w każdą sobotę wspomniany pokaz specjalny. Najbliższy odbędzie się 2 lipca. To „Folk dookoła świata, Walka Tytanów” z udziałem aktorów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama