Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Już w sobotę (13 sierpnia) po raz pierwszy mieszkańcom Rzeszowa zostanie zaprezentowany najnowszy repertuar fontanny multimedialnej. W programie aż dwa nowe widowiska.

Fontanna multimedialna, która znajduje się przy al. Lubomirskich, została otwarta w 2013 r. Od tamtej pory repertuar był zmieniony raz – w 2014 r.

– Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowych repertuarów, bo dotychczasowe już wielu mieszkańcom mogły się znudzić. Żeby ludzi zachęcić do oglądania pokazów, trzeba zaproponować im coś nowego – mówił nam przed kilkoma tygodniami Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta.

Ratusz trzymał w tajemnicy szczegóły najnowszych spektakli, zdradzając jedynie ich tytuły – „Muzyka filmowa” i „Sporty ekstremalne”. – Chcemy, aby nowy repertuar był niespodzianką dla mieszkańców Rzeszowa – wielokrotnie wymijająco odpowiadała Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, gdy pytaliśmy o szczegóły nowych pokazów.

Nowy repertuar będzie można zobaczyć już w sobotę (13 sierpnia) o godz. 21:00. Nowe widowisko będzie składało się z dwóch, 11-minutowych części. Miasto na ten cel wydało 80 tys. zł. Pokaz opracowała wrocławska firma.

Obecnie w skład repertuarów specjalnych pokazów fontanny multimedialnych wchodzą „Folk dookoła świata, Walka Tytanów” z udziałem aktorów oraz „Historia Muzyki”, „Innowacyjny Rzeszów”. To właśnie te repertuary mają być przeplatane z nowymi.

Pokazy fontanny odbywają się od poniedziałku do niedzieli. O godz. 13:00 dla dzieci, o 17:00 pokaz dzienny, o 21:00 (od 20 czerwca do 21 sierpnia) pokaz wieczorny i w każdą sobotę wspomniany pokaz specjalny – w sierpniu o 21:00.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: